Piątek, 05 Czerwiec 2020

Piknik rodzinny „Mama w mieście Rumia”


28.08.2019 r.

„Mama w mieście Rumia” to nazwa założonej na Facebooku grupy, która istnieje od lipca 2018 roku. W niewiele ponad rok do społeczności dołączyło ponad 1700 mam z Rumi i okolic. Panie wymieniają się doświadczeniami związanymi z wychowaniem dzieci, regularnie się spotykają, organizują wspólne warsztaty i zajęcia, a także wspierają w codziennych wyzwaniach. Z okazji rocznicy istnienia grupy jej założycielka postanowiła zorganizować okolicznościowy festyn, który rozpocznie się w sobotę 31 sierpnia o godzinie 11:00 w parku Starowiejskim i potrwa do godziny 14:00. Wstęp jest wolny.

Wraz z współorganizatorkami pikniku – Agnieszką Hadam i Pauliną Krzemińską – przygotowałyśmy szeroki wachlarz atrakcji. Nie zabraknie muzyki na żywo, eksperymentów czy też pokazów gimnastyki artystycznej. Całe rodziny będą mogły wziąć udział w zajęciach jogi, zumby, a także spróbować swoich sił w rodzinnych potyczkach sportowych i kalamburach – zachęca Anna Mróz, założycielka grupy „Mama w mieście Rumia” i organizatorka festynu.

Wśród atrakcji dla dzieci pojawią się również zabawy z klaunem, malowanie buziek, dmuchane konstrukcji i animacje. Na miejscu będą czekać także stoiska gastronomiczne i jak na urodziny przystało – nie zabraknie tortu.

Kalendarz wydarzeń