Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Plenerowe kino powraca do rumskich parków. Repertuar wybrali mieszkańcy


Plenerowe kino powraca do rumskich parków. Repertuar wybrali mieszkańcy05.07.2024 r.


Film pt. „Cudowny chłopak. Biały ptak” otworzy tegoroczne Kino Letnie w Rumi. Seanse rozpoczną się 19 lipca i będą organizowane naprzemiennie w obu miejskich parkach. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Na widzów jak zwykle czekać będzie również gorący popcorn i leżaki.

W tej edycji repertuar składa się z trzech amerykańskich filmów oraz jednej rodzimej produkcji. O tym, jakie tytuły pojawią się na plenerowym ekranie, jak zwykle zdecydowali mieszkańcy biorący udział w facebookowym głosowaniu.

Miłośnicy kina mogli typować maksymalnie cztery spośród czternastu tytułów – były to filmy familijne, przygodowe, komedie, thrillery, dramaty i musicale. Ostatecznie najwięcej głosów otrzymały kolejno: „Cudowny chłopak. Biały ptak”, „Wszystko o moim starym”, „Tylko nie ty” oraz „O psie, który jeździł koleją”. Wspomniane tytuły będzie można obejrzeć na plenerowym ekranie, w jednym z dwóch miejskich parków. Na miejscu czekać będą także leżaki oraz popcorn – wszystko bezpłatnie.

Repertuar Kina Letniego w Rumi 2024:

  • 19 lipca (piątek), godz. 21:30, park przy ul. Filtrowej, film pt. „Cudowny chłopak. Biały ptak
  • 26 lipca (piątek), godz. 21:30, park Starowiejski, film pt. „O psie, który jeździł koleją
  • 16 sierpnia (piątek), godz. 20:30, park przy ul. Filtrowej, film pt. „Tylko nie ty
  • 23 sierpnia (piątek), godz. 20:30, park Starowiejski, film pt. „Wszystko o moim starym

 

Jest to siódma edycja Kina Letniego w Rumi realizowanego w takiej formule. Organizatorami cyklu są: Urząd Miasta Rumi oraz Miejski Dom Kultury w Rumi.


Cudowny chłopak. Biały ptak” (dramat/familijny, 2023, dla widzów powyżej 7. roku życia) – chwytająca za serce kontynuacja filmu „Cudowny chłopak”. Jeden z bohaterów zostaje wyrzucony ze szkoły i poznaje niezwykłą historię swojej babci, której młodość przypadła na okres drugiej wojny światowej.

 

O psie, który jeździł koleją” (familijny, 2023, dla widzów powyżej 7. roku życia) – znany ze szkolnych lektur pies Lampo na kinowych ekranach. W podróżach pociągami, dzięki którym staje się popularny w sieci, towarzyszy mu nastoletnia Zuzia, borykająca się z problemami zdrowotnymi.

 

Tylko nie ty” (komedia romantyczna, 2023, dla widzów powyżej 15. roku życia) – romantyczna opowieść o parze, która przypadkowo spotyka się po randce zakończonej kłótnią – teraz do spotkania dochodzi w drodze do Australii, gdy bohaterowie zmierzają na to samo wesele.

 

Wszystko o moim starym” (komedia, 2023, dla widzów powyżej 12. roku życia) – prześmiewcza historia o krzyżujących się w Stanach Zjednoczonych losach rodziny włoskich imigrantów i wielopokoleniowych, konserwatywnych milionerów. W rolę charakternego fryzjera z Sycylii wcielił się Robert De Niro.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń