Niedziela, 19 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Darmowe przejazdy pociągami dla psów od 15 marca


Darmowe przejazdy pociągami dla psów od 15 marca28.02.2024 r.

Od 15 marca psy będą mogły podróżować pociągami POLREGIO i PKP Szybkiej Kolei Miejskiej za darmo. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego poinformował o wprowadzeniu bezpłatnego przewozu dla czworonożnych pasażerów.

Zmiana dotyczy tzw. taryfy pomorskiej, czyli przewozów, które są realizowane w naszym regionie przez pociągi POLREGIO i SKM.

Do tej pory pasażerowie, którzy podróżowali razem z psem musieli kupować za każdym razem jednorazowy bilet na każdy przejazd – wyjątkiem była sytuacja, gdy zwierzę było małe i przemieszczało się w specjalnym transporterze lub w przypadku psów asystujących osobom z niepełnosprawnościami. Od połowy marca nie będzie trzeba już martwić się o zakup specjalnego biletu.

Pies to nie tylko najlepszy przyjaciel człowieka, ale często także przewodnik, wsparcie lub ogromna pomoc w pracy. Zdarza się że towarzyszy swojemu opiekunowi każdego dnia. Dlatego, odpowiadając na liczne głosy mieszkańców, postanowiliśmy znieść opłaty dla czworonogów – wyjaśnia Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Jednocześnie należy pamiętać, że podczas podróży pociągiem (tak, jak i w innym środku komunikacji zbiorowej) pies musi być odpowiednio zabezpieczony, a jego opiekun powinien mieć przy sobie aktualne świadectwo szczepień.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń