Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej – komunikat


Podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej – komunikat11.10.2018 r.


Komunikat dotyczy podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej ulic: Sabata, Kombatantów, Młyńska i Zakole w Rumi.

Rozbudowa sieci ciepłowniczej i podłączenie nowych odbiorców w Rumi na ulicach: Sabata, Kombatantów, Młyńska i Zakole, realizowane jest w ramach programu krajowego „KAWKA dla Pomorza- ograniczenie niskiej emisji” (2015).

Zadanie dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowita wartość projektu wynosi 411 496 zł, natomiast dotacja: 164 600 zł.

Do realizacji projektu przystąpiono pod koniec lipca br. Skomplikowany zakres prac, konieczność rozwiązywania kolizji instalacji ujawnianych w trakcie prowadzenia prac ziemnych, a także obowiązek przygotowania pomieszczeń i instalacji wewnętrznych przez odbiorców spowodowały, że termin podłączenia poszczególnych adresów uległ wydłużeniu.  W tym rejonie zbudowana została nowa sieć ciepłownicza (wysokoparametrowa), do której sukcesywnie będą podłączani kolejni odbiorcy. Prace podłączeniowe prowadzone są na bieżąco. OPEC może montować węzły tylko w pomieszczeniach, które zostały zgodnie z warunkami umowy przygotowane i odebrane.

Na dzień 10 października 2018 roku, gotowość potwierdziły 3 adresy: Kombatantów 19, 8 i 21. Na czwartek 11 października zaplanowano napełnianie sieci, a w piątek 12 października uruchomienia węzłów w obiektach: Kombatantów 21, Kombatantów 19, Kombatantów 8, Kombatantów 10, Szkolna 4 i Młyńska 3. Prace będą kontynuowane również w sobotę 13 października, wówczas do podłączenia i uruchomienia zostaną przygotowane kolejne budynki.

OPEC zapewnia, że jednostki wykonawcze pracują intensywnie, a każdy z etapów realizacji projektu prowadzony jest z jak największą starannością oraz z poszanowaniem interesów każdej ze stron.

Z poważaniem,

Iwona Kozłowska,

rzecznik prasowy OPEC,

Tel. kom. 500-039-424,

Biuro zarządu: tel (58) 62-73-979.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń