Środa, 29 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Podwójne mistrzostwa w Rumi: polska gimnastyka na najwyższym poziomie


Podwójne mistrzostwa w Rumi: polska gimnastyka na najwyższym poziomie28.09.2023 r.


Najlepsze gimnastyczki artystyczne z całego kraju gościły w rumskim MOSiR-ze podczas Tauron Mistrzostw Polski Młodziczek i Juniorek Młodszych w Układach Zespołowych i I edycji pucharu Polski juniorek w tej dyscyplinie sportowej.

Zawody odbyły się w hali widowiskowo-sportowej 16-17 września. Organizatorami imprezy byli: Polski Związek Gimnastyczny, MOSiR Rumia oraz Fundacja Boomerang. Pierwszy dzień rywalizacji minął pod znakiem Tauron Mistrzostw Polski Młodziczek i Juniorek Młodszych w Układach Zespołowych. Wzięła w nich udział także reprezentacja Pomorza.

W swoich pierwszych mistrzostwach Polski zespół złożony z naszych zawodniczek oraz Martyny Olejniczak z klubu Artistica zajął 7. miejsce – mówi Anna Mrozińska z Fundacji Boomerang. – Był to dla wielu z nich pierwszy tak ważny start w karierze. Gratulujemy dobrze wykonanych układów i cieszymy się, że pierwsze doświadczenia mogły być zdobywane przed własną publicznością w hali MOSiR-u Rumia.

Z kolei w niedzielę 17 września odbyła się I edycja Pucharu Polski Juniorek w Gimnastyce Artystycznej. Dziewczęta zaprezentowały imponujące układy choreograficzne, łączące elementy tańca i akrobacji.

Ta piękna i wymagająca dyscyplina sportu jest obecna w Rumi nie tylko przy okazji wydarzeń tak dużej rangi jak mistrzostwa. W MOSiR-ze przez wiele lat działał ośrodek przygotowań olimpijskich, gdzie odbywają się treningi. Zawodniczki, które tutaj stacjonowały, stanowiły reprezentację Polski seniorek w układach zespołowych w gimnastyce artystycznej. Zespół składał się z dziewcząt z klubów z różnych części kraju: Gdyni, Krakowa, Warszawy, Wrocławia i Katowic. Na co dzień były to uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdyni. Aby trenować na wysokim poziomie i godnie reprezentować nasz kraj, zawodniczki przeprowadziły się do Rumi, do Ośrodka Szkolenia Polskiego Związku Gimnastycznego, z dala od swoich rodzinnych domów. Ich rodzice wspierali dziewczęta, regularnie je odwiedzając oraz kibicując podczas zawodów i treningów.

Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń