Niedziela, 19 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Podwórko Talentów Nivea staje się rzeczywistością


Podwórko Talentów Nivea staje się rzeczywistością04.09.2019 r.


W Rumi powstanie plac zabaw o wartości ćwierć miliona złotych, za którego budowę samorząd nie zapłaci ani złotówki. Jest to możliwe, dzięki wygranej w internetowym głosowaniu, w którym miasto zgromadziło ponad 40 tysięcy głosów. Obiekt zwany Podwórkiem Talentów Nivea zastąpi dotychczasowy plac zabaw zlokalizowany przy MDK-u.

Aby wygrać taki obiekt, trzeba było się znaleźć w ścisłej czołówce ogólnopolskiego głosowania, które trwało od 22 kwietnia do 20 czerwca. Rumia zakwalifikowana została do kategorii miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców. Każda zarejestrowana osoba mogła oddać jeden głos dziennie.

Dzięki wyjątkowej mobilizacji lokalnej społeczności – w tym nauczycieli, radnych, urzędników i całych rodzin – Rumi udało się zgromadzić aż 42 225 głosów, co uplasowało miasto na trzecim spośród pięciu miejsc na podium, które mają zagwarantowaną budowę Podwórka Talentów Nivea, czyli inwestycji o wartości około 250 tysięcy złotych, w pełni finansowej przez producenta kosmetyków.  

W obrębie tego wyjątkowego placu zabaw powstaną m.in. huśtawka w kształcie bocianiego gniazda, gra twister, ścianka wspinaczkowa, piaskownica naukowa, mini-planetarium, muzyczne tablice z bębnami czy scenka teatralna. W trzech różnych strefach (naukowej, artystycznej i sportowej) dzieci będą mogły kształtować poprzez zabawę swoją sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię.

Otrzymaliśmy już wszystkie uzgodnienia potrzebne do budowy wygranego przez nas „podwórka” i właśnie ruszyły prace. Wkrótce zaprosimy wszystkich na wielkie otwarcie, a w szczególności tych, którzy dołożyli swoją cegiełkę do jego powstania – zapowiada Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej.

Obecnie demontowane są urządzenia dotychczasowego placu zabaw, a teren jest przygotowywany pod instalację nowego sprzętu. Część zdemontowanych urządzeń niestety nie nadawała się do dalszego użytku, natomiast pozostały sprzęt, którego stan na to pozwala, zasili istniejące place zabaw.

Podwórko Talentów zostanie oddane do dyspozycji mieszkańców najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń