Poniedziałek, 16 maja 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Podzielili się krwią, by ratować ludzkie życie


Podzielili się krwią, by ratować ludzkie życief09.05.2022 r.

Podzielili się krwią, by ratować ludzkie życie

Za nami druga spośród zaplanowanych na ten rok miejskich zbiórek krwi w Rumi. Koordynowana przez urząd miasta akcja odbyła się w sobotę 7 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 9. Tym razem udało się zebrać prawie 28 litrów krwi.

Od rana personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku czekał na osoby, które dokonały telefonicznej rejestracji, deklarując chęć podzielenia się życiodajnym płynem. Zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym epidemii COVID-19 uczestnicy akcji byli również zobowiązani do zasłaniania ust i nosa.

Ostatecznie na miejski apel odpowiedziało 76 społeczników, z czego 62 osoby pomyślnie przeszły badania lekarskie i mogły oddać krew. Dzięki umawianiu potencjalnych dawców na konkretną godzinę cały proces przebiegał wyjątkowo sprawnie. Łącznie udało się zebrać 27 900 ml krwi. Każdy dawca otrzymał w podziękowaniu standardowy zestaw podarunkowy od gdańskiego RCKiK oraz miejskie gadżety.

Wydarzenie odbywało się pod patronatem burmistrza Michała Pasiecznego. Celem akcji było propagowanie wzorowej postawy obywatelskiej, jaką jest honorowe oddawanie krwi.

Honorowy dawca po oddaniu krwi Honorowy dawca podczas poboru krwi Honorowy dawca po oddaniu krwi Honorowy dawca po oddaniu krwi Honorowy dawca po oddaniu krwi Wydawanie zestawów podarunków dla krwiodawców Honorowy dawca podczas poboru krwi Honorowy dawca podczas poboru krwi Honorowy dawca podczas poboru krwi Honorowi dawcy z otrzymanymi miejskimi gadżetami Krwiobus RCKiK w Gdańsku Honorowy dawca z otrzymanymi miejskimi gadżetami Honorowy dawca podczas poboru krwi Honorowy dawca podczas poboru krwi Honorowy dawca podczas poboru krwi Honorowy dawca podczas poboru krwi Honorowy dawca z otrzymanymi gadżetami

Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń