Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Udowodnili, że o Unii Europejskiej wiedzą wszystko


Udowodnili, że o Unii Europejskiej wiedzą wszystko01.06.2021 r.


Ogromną wiedzą na temat Unii Europejskiej wykazali się uczniowie rumskich szkół podstawowych, którzy uczestniczyli w organizowanym przez Urząd Miasta Rumi interaktywnym quizie. Po serii wymagających pytań i zadań praktycznych zwycięzcami w swoich grupach wiekowych okazali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego oraz Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego.

Interaktywny quiz został zorganizowany 31 maja w Klubie Integracji Społecznej przy ul. Sabata. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać wszechstronną wiedzą na temat wspólnoty oraz umiejętnością podejmowania decyzji pod presją czasu. Do ich zadań należało m.in. rozpoznawanie słynnych europejskich zabytków i postaci, łączenie nazw państw z symbolami narodowymi, odróżnianie prawdziwych informacji od fałszywych, a także wskazywanie dat, w których dochodziło do przełomowych wydarzeń.

Po emocjonującym pojedynku na wiedzę przeprowadzonym wśród klas IV i V najlepsi okazali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego. Natomiast kategorię skierowaną do klas VI i VII zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Majkowskiego. Nie zmienia to faktu, że wszyscy uczestnicy quizu, realizowanego w ramach kampanii „Rumia oczami dzieci”, wypadli świetnie, za co otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy z rąk wiceburmistrza Rumi Piotra Wittbrodta.

Uczniowie naprawdę musieli wykazać się bardzo wszechstronną wiedzą, dlatego jestem pod ogromnym wrażeniem ich przygotowania. Wszyscy, bez wyjątku, przyswoili wiele informacji na temat Unii Europejskiej, a na dodatek potrafili ją przekuć w sukces podczas zadań praktycznych – podkreśla wiceburmistrz Rumi do spraw społecznych. – Dlatego też gratuluję wszystkim zespołom, bo poziom był niezwykle wyrównany, o czym świadczy dogrywka w młodszej grupie uczestników. Dziękuję też opiekunom za tak piękne przygotowanie uczniów oraz partnerowi turnieju – Stowarzyszeniu „Pomorskie w Unii Europejskiej” – za zaangażowanie i wsparcie merytoryczne. Wyrazy wdzięczności kieruję również do sponsora, firmy Orlex Invest, za ufundowanie nagród – podsumowuje Piotr Wittbrodt.

 

 


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń