Poniedziałek, 09 września 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Posłuchaj góralskich melodii tuż przed świętami


Posłuchaj góralskich melodii tuż przed świętami10.11.2023 r.

Kapela Trebunie-Tutki da w hali MOSiR Rumia dwa koncerty w sobotę, 16 grudnia, fot. www.trebunie.pl

Świąteczny nastrój, że hej! Na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia, 16 grudnia w hali rumskiego MOSiR-u wystąpi znana góralska kapela Trebunie-Tutki. Sprzedaż biletów w symbolicznej cenie 10 oraz 20 złotych rusza już od niedzieli, 12 listopada.

Słynna na cały kraj (i nie tylko) rodzina z Białego Dunajca przyjedzie do Rumi, żeby wprowadzić nas w świąteczny klimat. Najpiękniejsze bożonarodzeniowe kolędy wybrzmią w folkowych, góralskich aranżacjach kapeli Trebunie-Tutki. Skojarzenia z malowniczymi, górskimi miasteczkami przyprószonymi śniegiem będą jak najbardziej słuszne!

Na wydarzenie zaprasza burmistrz Rumi, Michał Pasieczny.

Świąteczny nastrój z tygodniowym wyprzedzeniem

Górale w sobotę, 16 grudnia dadzą dwa koncerty: o godzinie 16:00 i o godzinie 18:30. Występy będą biletowane – wejściówki w symbolicznych cenach 20 złotych i 10 złotych będzie można nabyć już od niedzieli, 12 listopada w recepcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi (ul. Mickiewicza 49), od godz. 9:00.

Niższa cena biletów, 10 złotych dotyczy posiadaczy Rumskiej Karty Seniora, Karty Dużej Rodziny oraz dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Plakat zapowiadający koncert zespołu Trebunie-Tutki w Rumi

O kapeli

Trebunie-Tutki to rodzinna kapela góralska, której popularność wykracza daleko poza granice kraju. Członkami zespołu są krewni z podhalańskiego Białego Dunajca, którzy zaczęli oficjalnie wydawać własną twórczość jeszcze w 1992 roku. Na przestrzeni lat muzycy rozwinęli swoją działalność do rangi grupy, która regularnie koncertuje na dużych festiwalach muzyki folklorystycznej w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Tworzą tzw. nową muzykę góralską, silnie czerpiąc m.in. z tradycyjnych instrumentów i skali góralskiej. Jeden z ich studyjnych albumów, „Pieśni chwały” zyskał status Złotej Płyty. Trebunie-Tutki były też kilkukrotnie nominowane do prestiżowych Fryderyków.

W 2012 roku zmarł Władysław Trebunia-Tutka – głowa muzykalnej, góralskiej rodziny. Schedę po nim przejął Krzysztof Trebunia-Tutka, który obecnie współtworzy kapelę razem z Anną Trebunią-Wyrostek, Janem Trebunią i Andrzejem Polakiem.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń