Poniedziałek, 26 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Posprzątaj miasto, zgarnij nagrody i weź udział w ekologicznym festynie


Posprzątaj miasto, zgarnij nagrody i weź udział w ekologicznym festynie09.09.2021 r.


Zestawy upominków, gry, warsztaty, konkursy i dmuchańce – między innymi takie atrakcje będą czekać na uczestników tegorocznej edycji „Czystej Rumi”, która odbędzie się 11 września. Wspólne sprzątanie miasta zostanie zwieńczone ekologicznym festynem w parku Starowiejskim.

Weź sprawy w swoje ręce!

„Czysta Rumia”, jak co roku, rozpocznie się od wspólnego sprzątania miasta. Na potrzeby akcji gmina została podzielona na jedenaście sektorów, a każdym z nich zaopiekuje się wyznaczony przez urząd koordynator.

Liderzy będą czekać na wolontariuszy w sobotę 11 września o godzinie 10:00 w wyznaczonych punktach, by wręczyć im worki na śmieci oraz rękawiczki (najlepiej jednak przynieść własne wielorazowe rękawiczki).

Zebrane śmieci będzie można wrzucać do specjalnie przygotowanych pojemników oraz pozostawiać w obrębie wyznaczonych skrzyżowań. Ta część wydarzenia zakończy się o godzinie 13:00.

Miejsca zbiórek (11 września, godzina 10:00):

  • Parking przy hali MOSiR (strefa 1 i 2)
  • Skwer przy placu Wolności (ul. Kościelna) (strefa 3)
  • Skwer przy pomniku Armii Krajowej (strefa 4)
  • MDK, ul. Mickiewicza 19 (strefa 5)
  • Parking przy restauracji Tequila (strefa 6)
  • Dworzec PKP Rumia (strefa 7)
  • Szkoła Podstawowa nr 4 (strefa 8)
  • Klub Integracji Społecznej (strefa 9)
  • Szkoła Podstawowa nr 10 (strefa 10)
  • Szkoła Podstawowa nr 7 (strefa 11) 

Najpierw obowiązki, potem przyjemności

Po uporządkowaniu miejskiej przestrzeni każdy wolontariusz otrzyma opaskę uprawniającą do odbioru upominków podczas festynu ekologicznego, który odbędzie się w parku Starowiejskim. Na miejscu, od godziny 14:00, będą czekać na wszystkich chętnych bezpłatne atrakcje, w tym: malowanie lnianych toreb, szycie woreczków na owoce i warzywa, tworzenie dekoracji z roślin i budek dla ptaków, bramka celnościowa, zagadkowy ekopokój, dmuchańce oraz prezentacja sprzętu, jakim dysponuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi. Dostępna będzie również strefa gastronomiczna.

Kreowanie dobrych nawyków

Własnoręczne zbieranie śmieci pozwala mieszkańcom dostrzec stopień zanieczyszczenia przestrzeni publicznej, a zatem środowiska, w którym żyjemy. Akcja zwiększa również świadomość społeczną w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami oraz tego, jak działania w tym zakresie wpływają na nasze zdrowie i zasobność portfeli.


Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta w Rumi. Partnerami są: Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”, Eko Dolina, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Rumi, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Miejski Dom Kultury w Rumi.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń