Czwartek, 12 Grudzień 2019

Poszukiwani wokaliści


18.04.2019 r.


Za niespełna miesiąc rozpocznie się czwarta edycja projektu „Rumski wokal”, realizowanego przez Miejski Dom Kultury w Rumi. W castingu może wziąć udział każdy, kto ukończył co najmniej 14 lat i chce rozwijać swoje zdolności wokalne. Nagrodą główną w konkursie jest nagranie demo w profesjonalnym studio.

Zachęcamy do udziału wszystkich w przedziale wiekowym 14-99 lat, którzy kochają śpiew, na kolejną edycję projektu „Rumski Wokal” – zaprasza Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi. – Drogą castingu wybierzemy finalistów, którzy po odpowiednim przygotowaniu wystąpią 7 czerwca na gali finałowej wraz z gościem specjalnym, którym w tym roku jest Volodymyr Bilokur – dodaje.

Volodymyr Bilokur, znany jako Volodia, śpiewa, gra na gitarze, komponuje, aranżuje oraz edukuje. Studia muzyczne i pedagogiczne ukończył na Ukrainie. Przez wiele lat uczył i jednocześnie grał oraz śpiewał w filharmoniach i orkiestrze wojskowej. Obecnie współpracuje z wieloma polskimi artystami, wykonuje m.in. piosenki Okudżawy i Wysockiego.

Przesłuchania odbędą się 10 maja (piątek) w Miejskim Domu Kultury w Rumi, w godzinach od 16:00 do 20:00 – podkreśla dyrektor MDK-u. – Wszystkie osoby, które przejdą do kolejnego etapu, wezmą udział w obowiązkowych warsztatach z wokalu oraz interpretacji piosenki. Zajęcia poprowadzą dyrygenci: Krzysztof Jan Brzozowski oraz Marzena Graczyk – podsumowuje.

Finaliści otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięzca możliwość nagrania demo w profesjonalnym studio nagrań. W dalszej perspektywie wokaliści będą mogli również zaprezentować się szerszej publiczności podczas miejskich wydarzeń.

Kalendarz wydarzeń