Niedziela, 19 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Poznaj gwiazdy „Lipca w Rumi”


Poznaj gwiazdy „Lipca w Rumi”26.06.2019 r.


Niezwykły koncert w wykonaniu Beaty Kozidrak oraz Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, widowiskowe pokazy laserowe oraz dwudniowy zlot food trucków połączony z występem C-Bool’a – to atrakcje tegorocznego cyklu „Lipiec w Rumi”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Filmowo i rozrywkowo                     

Muzycznego otwarcia cyklu dokona Beata Kozidrak wspólnie z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej pod batutą Przemysława Pasternaka. Sceną zawładnie 45 instrumentalistów, 40 chórzystów oraz 4 wokalistów. Artyści wystąpią 12 lipca o godzinie 20:30 na terenie boiska przy ulicy Bukowej 7.

W pierwszej części występu wybrzmią hity znane z kultowych produkcji filmowych oraz największe przeboje muzyki rozrywkowej. Brzmienia klasycznych instrumentów muzycznych oraz głosy wyjątkowych wokalistów przeniosą publiczność między innymi do uniwersum „Gwiezdnych wojen” i „Parku Jurajskiego”, a także przypomną wszystkim zakończenie filmu „Gladiator”. Nie zabraknie też utworów pokroju „Y.M.C.A.” Village People czy „Shallow” Lady Gagi.

Gwiazdą wieczoru będzie Beata Kozidrak, która w drugiej części koncertu, wspólnie z orkiestrą, wykona swoje największe przeboje. Fani wokalistki zespołu Bajm będą mogli usłyszeć utwory takie jak: „Biała armia”, „Co mi Panie dasz” i „Ta sama chwila”.  

Kraina świateł

Kolejną atrakcją wakacyjnego cyklu będzie „festiwal światła”, dzięki któremu park przy Miejskim Domu Kultury zmieni się nie do poznania. Podświetlone zostaną między innymi liczne drzewa oraz „Dworek pod Lipami”. Zwieńczeniem wizualnych atrakcji będzie teatr ognia oraz dwa kilkunastominutowe pokazy laserowe. Nie zabraknie też pirotechniki.

Festiwal rozpocznie się w sobotę 20 lipca o godzinie 22:00 i potrwa do północy. Przez cały ten czas dostępna będzie strefa gastronomiczna oraz atrakcje towarzyszące.

Klubowe klimaty i kuchnie świata

Na zakończenie „Lipca w Rumi” odbędzie się dwudniowy zlot food trucków połączony z koncertem w wykonaniu słynnego DJ-a o pseudonimie C-Bool. Kilkanaście restauracji na kółkach, oferujących smaki z różnych zakątków świata, będzie czekało w parku Starowiejskim w ostatni weekend lipca (27-28 lipca). Ponadto każdy, bez względu na wiek, będzie mógł skorzystać z bezpłatnej strefy relaksu oraz sektora gier planszowych. Z myślą o najmłodszych pojawi się też mini plac zabaw.

Natomiast w sobotni wieczór – 27 lipca o godzinie 21:00 – miejskim parkiem zawładną klubowe klimaty. Wszystko za sprawą C-Boola, czyli wielokrotnie nagradzanego polskiego producenta muzycznego, który zasłynął dzięki tytułom, takim jak: „Wonderland”, „Never go away” czy „DJ is your second name”.

To już tradycja

Jest to trzecia edycja wakacyjnego cyklu „Lipiec w Rumi”, którego inicjatorem jest burmistrz Michał Pasieczny. Wydarzenie po raz pierwszy zostało zorganizowane w 2017 roku. Od tego czasu, w ramach cyklu, w Rumi pojawili się między innymi: Kamil Bednarek, Monika Lewczuk, Ewa Chodakowska, Marcin Gortat, Ewa Farna oraz zespół Pectus.

 

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń