Sobota, 25 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Pracownicy socjalni zostali docenieni


Pracownicy socjalni zostali docenieni21.11.2018 r.


Na co dzień niosą pomoc potrzebującym, nierzadko wywołując uśmiech na ich twarzach. Tym razem, to oni mieli powody do radości. Mowa o pracownikach socjalnych, którzy w środę (21 listopada) obchodzi swoje święto. Z tej okazji osoby zatrudnione w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Centrum Integracji Społecznej w Rumi spotkały się z przedstawicielami władz. Nie zabrakło podziękowań oraz wzruszeń.

Prezentacja multimedialna, przemówienia i liczne wyrazy wdzięczności – tak w kilku słowach można podsumować spotkanie, którego głównymi bohaterami byli pracownicy CIS-u. Choć jednostka istnieje dopiero 1,5 roku, to już może się pochwalić pewnymi sukcesami, co doceniają m.in. władze miasta.

Drodzy państwo, życzę wszystkiego najlepszego, przede wszystkim wytrwałości oraz uśmiechu, którym codziennie obdarzacie podopiecznych – powiedział Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – Z perspektywy pracownika urzędu mogę stwierdzić, że pomoc społeczna jest najtrudniejszym polem do działania, również z tego względu, że nie zawsze jesteśmy w stanie pomóc mieszkańcom – podkreślił.

Uroczystości z udziałem przedstawicieli władz gminy nie ominęły również pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi, którzy także zostali docenieni i nagrodzeni za codzienny trud.

Dzień Pracownika Socjalnego to bardzo ważne święto z naszej perspektywy, czyli osób wykonujących na co dzień ten zawód. Jest to bardzo ciężka, wymagająca i stresująca praca, jednak przynosi również wielką satysfakcję, a my oddajemy się jej z misją, zaangażowaniem i empatią – powiedziała Gabriela Konarzewska, dyrektor MOPS-u.

Samorządowcy zgodnie przyznają, że bez wysiłku podejmowanego przez pracowników socjalnych, trudno byłoby m.in. zapobiegać przemocy domowej czy też nieść pomoc seniorom i osobom niepełnosprawnym. – Zdajemy sobie sprawę, że realizacja zadań MOPS-u jest sporym wyzwaniem, dlatego w imieniu całej rady miejskiej, chciałbym państwu bardzo podziękować – podkreślił Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej. – Życzę również wszelkiej pomyślności, nie tylko w życiu zawodowym, ale i osobistym – dodał.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń