Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone


Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone16.03.2020 r.


Jeszcze w tym roku przy co najmniej 20 przejściach dla pieszych w Rumi pojawi się nowoczesne oświetlenie. Inwestycje, dzięki którym na ulicach miasta będzie jaśniej i bezpieczniej, zostaną zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Mieszkańcy będący autorami wniosków, w konsultacji ze strażą miejską i pracownikami urzędu, wybrali do oświetlenia pasy zlokalizowane na ulicach: Dąbrowskiego, Dębogórskiej, Gdańskiej, Kosynierów, Sabata, Starowiejskiej, Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego, Żwirki i Wigury oraz Ceynowy. Przy każdym z 20 przejść dla pieszych pojawią się nowoczesne słupy oświetleniowe wraz z oprawami w technologii LED.

Są to najbardziej ruchliwe przejścia dla pieszych w mieście, właśnie w tych lokalizacjach najczęściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Oświetlenie, które ma się tam pojawić, z pewnością poprawi widoczność, a co za tym idzie, poprawi się bezpieczeństwo pieszych i kierowców – podkreśla Ariel Sinicki, zastępca burmistrza Rumi.

Projektowaniem oświetlenia zajmuje się Energa Oświetlenie sp. z o.o. Proces ten ma się zakończyć najpóźniej w czerwcu tego roku. Realizacja inwestycji nastąpi najprawdopodobniej jesienią.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń