Czwartek, 05 października 2023
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

„Przejście” – wystawa fotografii i instalacja artystyczna Joanny Borowiec


„Przejście” – wystawa fotografii i instalacja artystyczna Joanny Borowiec03.01.2022 r.

Autorka Joanna Borowiec, w tle wystawa, źródło: Facebook

Przejście to opowieść o wewnętrznej przemianie, przejściu z jednego stanu życiowego w inny. Sytuacja spowodowana w ostatnim czasie izolacją, dezorientacją, mimo trudności doprowadziła do większej jedności, zespolenia, bliskości. Wystawa to osobista wypowiedź o podejmowaniu decyzji, zmianach wewnętrznych, jak i życiowych. Rzeczywistość kryzysu to jedna z najbardziej podstawowych ludzkich rzeczywistości. Jakkolwiek, zazwyczaj bolesna, jest ona często błogosławiona ze względu na niezwykły potencjał człowieczeństwa, jaki wyzwala zarówno w tych, którzy przez trudne chwile przechodzą, jak i w tych, którzy starają się im w tej drodze towarzyszyć. Razem znaleźliśmy Nowe Znaczenie oparte na silnej więzi i głębokiej miłości. Projekt składa się z fotografii, które zostały wykonane na płótnie i papierze za pomocą dziewiętnastowiecznej techniki fotograficznej – cyjanotypii. Wystawa będzie dostępna od 27 stycznia do 28 lutego 2022 roku w Stacji Kultura.

Joanna Borowiec – artystka wizualna, fotografka. Absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Pracę dyplomową wykonała w Pracowni Fotografii Kreacyjnej i Ekspresyjnej pod kierunkiem dr Izabeli Jaroszewskiej. Członek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Stypendystka ministra kultury i dziedzictwa narodowego 2020. Finalistka i laureatka wielu prestiżowych konkursów fotograficznych, m.in. Fotograf Roku 2021 Deeper Perspective International Photography Awards IPA USA, Grand prix 22. Biennale fotografii w technikach fotograficznych i cyfrowym przetwarzaniu obrazu REMIS oraz Skin, Visible White Photo Prize – Italy, The 8th Edition of The Julia Margaret Cameron Awards – UK. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. Niemczech, Hiszpanii, Singapurze, Kanadzie, Portugalii, USA. Jej prace i wywiady publikowano w magazynach zagranicznych i czasopismach krajowych. Miłośniczka fotografii analogowej, średnio- i wielkoformatowej. Używa historycznych, szlachetnych i alternatywnych procesów fotograficznych.

Stacja Kultura zaprasza 28 stycznia o godzinie 18:00 na wernisaż wystawy fotografii Joanny Borowiec pt. „Przejście” oraz prelekcję dotyczącą historycznych technik fotograficznych.

joannaborowiec.com

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń