Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Przy Czwórce i Szóstce powstaną hale sportowe


Przy Czwórce i Szóstce powstaną hale sportowe20.07.2023 r.

Wizualizacja hali, która ma powstać przy Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi

Rumia wybuduje dwie hale sportowe o łącznej wartości niespełna 10 milionów złotych. Nowoczesne obiekty pojawią się przy Szkole Podstawowej numer 4 oraz Szkole Podstawowej numer 6. Realizacja obu inwestycji stała się możliwa dzięki zdobytemu dofinansowaniu. Samorządowcy zapowiadają, że to nie koniec rozbudowy przyszkolnej infrastruktury sportowej w Rumi.

Szkoła Podstawowa nr 4 imienia Janusza Korczaka w Rumi nie posiada hali sportowej z prawdziwego zdarzenia, zajęcia wychowania fizycznego odbywają się w zaadaptowanym na ten cel magazynie zbożowym. Wkrótce się to zmieni dzięki dofinansowaniu zdobytemu przez urząd miasta w ramach programu Olimpia – realizowanemu z okazji 100-lecia pierwszych występów polskiej reprezentacji na igrzyskach olimpijskich. W sąsiedztwie Czwórki ma powstać hala sportowa wyposażona między innymi w poliuretanową nawierzchnię, boisko o wymiarach 40 × 20 metrów, a także łącznik, zaplecze oraz szatnię. Zakupiona zostanie również przenośna scena umożliwiająca organizację na hali uroczystości oraz imprez szkolnych. Wartość przedsięwzięcia, realizowanego w celu poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego i funkcjonowania szkoły, to niespełna 5 milionów złotych. Większość kwoty ma pokryć dofinansowanie pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dzięki dofinansowaniu zdobytemu z tego samego programu możliwa stała się również budowa hali sportowej przy integracyjnej Szkole Podstawowej numer 6 imienia Aleksandra Majkowskiego w Rumi. Aktualnie placówka nie posiada sali gimnastycznej, boiska czy szatni. W ramach planowanej inwestycji, tak samo jak w przypadku Czwórki, przy placówce ma powstać hala sportowa wyposażona między innymi w poliuretanową nawierzchnię, boisko o wymiarach 40 × 20 metrów, a także łącznik, zaplecze oraz szatnię. Zakupiona zostanie również przenośna scena umożliwiająca organizację na hali uroczystości oraz imprez szkolnych. Ponadto, dzięki dotacji pozyskanej z urzędu marszałkowskiego, rozbudowana zostanie znajdująca się na dachu szkoły instalacja fotowoltaiczna. Szóstka liczy około tysiąca uczniów – w tym stu z orzeczeniem o niepełnosprawności, którzy potrzebują specjalnego kształcenia. Budowa hali sportowej jest niezbędna, by zapewnić wszystkim dzieciom odpowiednie warunki do nauki i rozwoju. Na tę inwestycję o wartości przeszło 4,9 miliona złotych miasto także pozyskało dofinansowanie z programu Olimpia.

Obie hale mają zostać wybudowane do końca 2024 roku.

Czekamy również na rozstrzygnięcie konkursu dotacyjnego, dzięki któremu przy Szkole Podstawowej nr 7 może powstać boisko, oraz innego konkursu grantowego na budowę sali gimnastycznej przy tej placówce. To wszystko świetnie wpisuje się w koncepcję rozbudowy przyszkolnego kompleksu Siódemki – informuje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń