Poniedziałek, 16 maja 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Przy ulicy Starowiejskiej powstaje boisko


Przy ulicy Starowiejskiej powstaje boiskof10.05.2022 r.

Przy ulicy Starowiejskiej powstaje boisko

Zlokalizowany pomiędzy parkiem Starowiejskim a miejskim stadionem teren, który przez lata stanowił nieużytek, wkrótce zostanie zagospodarowany. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi stworzy tam boisko trawiaste. Inwestycja zostanie oddana do użytku prawdopodobnie w drugiej połowie tego roku.

Z inicjatywy radnego Marcina Kaczmarka, który złożył projekt w Budżecie Obywatelskim, miało tam powstać boisko do plażowej piłki siatkowej i małe zielone boisko. Projekt nie przeszedł jednak do etapu realizacji, a teren został oddany nam, czyli MOSiR-owi, na prowadzenie działalności sportowo-rekreacyjnej – mówi Jolanta Król, dyrektor jednostki. – Burmistrz Michał Pasieczny zaproponował, aby powstało tam boisko do gier zespołowych o powierzchni 55 na 70 metrów, z trawiastą nawierzchnią i możliwością korzystania z naszego zaplecza socjalnego. Taka decyzja zapadła w związku z dostępnością obiektów dla klubów i stowarzyszeń sportowych trenujących w naszym mieście, a zapotrzebowanie na kolejne boisko trawiaste jest ogromne. W mieście funkcjonują liczne kluby prowadzące treningi piłki nożnej i rugby. Stowarzyszenia te posiadają wiele grup młodzieżowych, w tym dziewczęcych. Nie brakuje też grup seniorskich – wymienia dyrektor MOSiR-u.

W pierwszej kolejności MOSiR uregulował związane z działką kwestie własnościowe, a także zlecił wykonanie inwentaryzacji zieleni oraz oceny dendrologicznej drzew i krzewów znajdujących się na przejętym obszarze. Okazało się, że nie ma przeciwwskazań do usunięcia roślin kolidujących z planowaną inwestycją, dlatego zlecono ich wycinkę.

Pomimo upływu lat wciąż jestem czynnym zawodnikiem, sport mam we krwi i interesuję się każdą dyscypliną, a obserwując rozwój rumskich klubów sportowych, zauważyłem trudności związane z dostępnością tutejszych boisk. Dlatego skonsultowałem się z panią dyrektor MOSiR-u Jolantą Król i złożyłem projekt w Budżecie Obywatelskim. Co prawda nie uzyskał on wystarczającej liczby głosów, by wygrać, ale udało się przekazać teren pod opiekę MOSiR-u. Wkrótce powstanie tam boisko treningowe, za co jestem ogromnie wdzięczny panu burmistrzowi Michałowi Pasiecznemu oraz pani dyrektor – przyznaje radny Marcin Kaczmarek, członek Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. – Sport w naszym mieście cały czas się rozwija, dlatego jestem przekonany, że ten obiekt zostanie bardzo szybko zagospodarowany przez mieszkańców i będzie tam tętniło życie do późnych godzin wieczornych – dodaje.

Teren przeznaczony pod budowę boiska Teren przeznaczony pod budowę boiska Teren przeznaczony pod budowę boiska Teren przeznaczony pod budowę boiska Teren przeznaczony pod budowę boiska

Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń