Piątek, 01 lipca 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Psoty na Błoniach – rumski zlot psiarzy


Psoty na Błoniach – rumski zlot psiarzyf26.04.2022 r.

Liliana Bareła-Palczewska, członek facebookowej grupy „Mama w mieście Rumia”, właścicielka dwóch borderów i miejska radna

Miejski Dom Kultury w Rumi oraz radna Liliana Bareła-Palczewska zapraszają na „Psoty na Błoniach – rumski zlot psiarzy”.

Wydarzenie odbędzie się 22 maja, w Dzień Praw Zwierząt, w godzinach 12:00-16:00 na terenie Błoni Janowskich (obszar pomiędzy ul. Gdańską i Pomorską) i będzie stanowić wyjątkową atrakcję dla miłośników czworonogów.

Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście. Spotkanie miłośników psów, którzy na co dzień borykają się z wieloma problemami związanymi z wychowaniem oraz opieką nad swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Motywem przewodnim wydarzenia będzie promocja adopcji zwierząt oraz propagowanie idei domów tymczasowych – zapowiada Liliana Bareła Palczewska, właścicielka dwóch borderów i miejska radna. – Chcemy zaprezentować naszym mieszkańcom życie z psem w kilku odsłonach. Oczywiście wychowanie i pielęgnacja to podstawa, ale nie należy zapominać również o współpracy z człowiekiem, relacjach z innymi psami, a także potrzebie zabawy oraz aktywności na świeżym powietrzu. Niestety w wielu polskich miastach swobodny spacer z psem stanowi spore wyzwanie. Na szczęście w Rumi mamy jeszcze kilka takich obszarów, gdzie mieszkańcy mogą spędzić aktywnie czas ze swoimi pupilami. Takim terenem są między innymi Błonia Janowskie. Stąd też pomysł, aby wydarzenie zorganizować właśnie tam – wyjaśnia.

Uwaga! Aktualnie organizatorzy prowadzą nabór wystawców. Osoby oraz firmy zainteresowane współpracą powinny się zgłosić mailowo (biuro@domkulturyrumia.pl) w terminie do 10 maja.

Regulamin wydarzenia dostępny jest pod tym linkiem.

Kalendarz wydarzeń