Wtorek, 17 maja 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Radni przygotowali świąteczne prezenty dla potrzebujących


Radni przygotowali świąteczne prezenty dla potrzebującychf21.12.2021 r.

Radni przygotowali świąteczne prezenty dla potrzebujących

Rada Miejska Rumi kontynuuje świąteczną tradycję polegającą na obdarowywaniu potrzebujących mieszkańców. Tym razem prezenty powędrują do dwóch rodzin.

Akcja została zapoczątkowana 7 lat temu, jej pomysłodawcą był ówczesny radny, a obecnie wiceburmistrz, Ariel Sinicki. Kontynuujemy tę tradycję, ponieważ co roku wspólnie uznajemy, że jest potrzebna z uwagi na ubóstwo dotykające mieszkańców Rumi. W ten sposób chcemy im podarować nie tylko coś materialnego, ale i dużo radości na święta – podkreśla Krzysztof Woźniak, przewodniczący Rady Miejskiej Rumi.

Podczas tegorocznej zbiórki udało się zebrać 2200 złotych. Pieniądze te zostały przeznaczone na zakup m.in. pościeli, odkurzaczy, środków czystości, zabawek, produktów spożywczych oraz akcesoriów do mieszkań. Pomoc materialną otrzymała samotna matka z dzieckiem i rodzina niewidomych osób.

W tegoroczną świąteczną akcję zaangażowali się radni: Florian Mosa, Daniel Hadam, Krzysztof Woźniak, Lucyna Miotk, Teresa Hebel, Maria Bochniak, Michał Kryża, Marcin Kaczmarek, Anna Okrój i Liliana Bareła-Palczewska.

Kalendarz wydarzeń