Środa, 29 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Radośnie i kolorowo powitali nowy rok szkolny


Radośnie i kolorowo powitali nowy rok szkolny03.09.2018 r.


Tanecznie, radośnie i kolorowo mieszkańcy Rumi pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny. Było to możliwe, dzięki Rumia Holi Festival, czyli sobotniemu wydarzeniu (1 września) zorganizowanemu na scenie letniej przy miejskim domu kultury.

Odpowiadający za oprawę muzyczną DJ, serwujące rozmaite smakołyki food trucki, a także mieniący się wszystkimi kolorami proszek – tyle było potrzebne mieszkańcom Rumi oraz gościom, by zapewnić im blisko 5-godzinną zabawę.

Chcieliśmy w wesoły sposób pożegnać wakacje i wejść w nowy rok szkolny z uśmiechem. Okazało się, że był to bardzo dobry pomysł – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi. – Pojawiło się bardzo dużo młodych osób, głównie w wieku szkolnym. Cieszymy się, że udało się zachęcić do wspólnej zabawy tę grupę wiekową – podkreśla.

Zainteresowanie wydarzeniem oraz pozytywny odzew spowodowało, że Rumia Holi Festival jeszcze zagości w mieście.

Planujemy powtórzyć tę akcję w przyszłym roku, na przykład w czerwcu, gdy tylko pozwoli na to pogoda – podsumowuje dyrektor MDK-u.

Holi Festival Poland to ogólnopolska edycja święta kolorów, robiącego furorę na całym świecie. Impreza skierowana jest do wszystkich, bez ograniczeń wiekowych i polega na obrzucaniu się kolorowymi proszkami w gronie bliskich i znajomych. Wstęp jest bezpłatny. [aigpl-gallery id="22387"]


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń