Środa, 21 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Razem podczas akcji ratowniczych, razem na boisku


Razem podczas akcji ratowniczych, razem na boisku25.09.2023 r.

Uczestnicy turnieju

Policjanci, strażacy, strażnicy miejscy i przedstawiciele szczebla zarządzającego poszczególnymi służbami spotkali się na 21. Turnieju Służb Mundurowych Rumi w Halowej Piłce Nożnej. Celem organizowanego 22 września na hali MOSiR-u sportowego wydarzenia była przede wszystkim integracja.

W turnieju udział wzięły cztery drużyny, rozegrano łącznie sześć meczów. Podczas emocjonujących i wyrównanych spotkań najlepsza okazała się Ochotnicza Straż Pożarna w Rumi (strzelcy bramek: Marek Korzeniowski, Wojciech Gałązka, Michał Labuhn, Grzegorz Kmiecik), za nimi uplasował się szczebel zarządzający zwany VIP-ami (strzelcy bramek: Michał Pasieczny, Maciej Paczkowski, Wiesław Tomczak), trzeci był Komisariat Policji w Rumi (strzelcy bramek: Krzysztof Pek, Marcin Hening, Jakub Smoliński), a ostatnie miejsce zajęła Straż Miejska w Rumi (strzelcy bramek: Bartłomiej Mach).

Uczestnicy odbywającego się pod patronatem burmistrza Rumi turnieju spotykają się podczas różnego rodzaju akcji ratowniczych, wówczas jednak nie mają czasu ani możliwości na integrację. Dlatego w 2002 roku rumscy strażacy wyszli z inicjatywą regularnych spotkań piłkarskich. Rozgrywane od ponad 20 lat mecze są nie tylko okazją do podnoszenia sprawności fizycznej, ale i zgrania zespołowego czy poprawy przepływu informacji między służbami.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń