Niedziela, 14 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rower metropolitalny zagościł w Rumi


Rower metropolitalny zagościł w Rumi13.03.2019 r.


Na ulicach metropolii pojawia się coraz więcej rowerów publicznych. Kompleksowym testom poddawane są wszystkie elementy systemu, a od ich wyniku zależy termin uruchomienia Mevo. Jeden z jednośladów został dostarczony we wtorek 12 marca do Rumi, a dokładniej do stacji zlokalizowanej przy Miejskim Domu Kultury, gdzie czekali potencjalni testerzy.

Przede wszystkim rower jest cichy i bezpieczny, dzięki masywności i oświetleniu. Ma wygodne siodełko, które łatwo wyregulować, a także dodatkowe akcesoria w postaci dzwonka i koszyka. Dużą zaletą jest też elektryczne wspomaganie, dzięki któremu podjeżdżając pod niewielkie wzniesienia nie czuje się oporu – wymienia Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej. – Jeździło się bardzo przyjemnie, pozostaje więc tylko czekać na uruchomienie systemu. Oby wkrótce się to udało – podsumowuje.

Testom poddawane są wszystkie elementy systemu: aplikacja, strona internetowa, rowery, system nadzoru oraz infrastruktura postojowa. Jak podkreślają przedstawiciele biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot, w porównaniu do rozruchu przeprowadzonego w styczniu nastąpiła bardzo duża poprawa.

Cieszy nas, że wykonawca poprawił wiele błędów zgłoszonych po poprzednim rozruchu testowym – mówi Michał Glaser, dyrektor biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. – Wspólnie testujemy MEVO, aby mieszkańcy Pomorza mogli cieszyć się wysokiej jakości, najnowocześniejszym w Europie systemem rowerów elektrycznych – dodaje.

GPS-y działają dokładniej, system płatności prawidłowo nalicza różnego rodzaju opłaty i lepiej prowadzone są rozliczenia kont użytkowników. Prawidłowo działa także system nadzoru.

Testy będą trwały do momentu, w którym przedstawiciele Obszaru Metropolitalnego stwierdzą, że jakość systemu jest na tyle wysoka, iż można go przekazać do użytkowania. W przypadku pozytywnych wyników rozruchu testowego, system zostanie uruchomiony w ciągu tygodnia.

Projekt "Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S" jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi 40 272 906 zł, a dofinansowanie ze środków unijnych 17 218 259 zł.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń