Wtorek, 25 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia Invest Park rozbudowuje strefę przemysłową


Rumia Invest Park rozbudowuje strefę przemysłową08.03.2023 r.

Rozpoczęła się budowa hali magazynowo-produkcyjnej

Budowa hali z lotu ptaka, fot. Corleonis SA

Pod koniec ubiegłego roku miejska spółka Rumia Invest Park uzyskała pozwolenie na budowę hali magazynowo-produkcyjnej. Warte ponad 20 milionów zadanie jest realizowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, które chcą szerzej zaistnieć na lokalnym rynku. Obecnie prowadzone są przygotowawcze roboty ziemne. Pierwszy etap kompleksowego zagospodarowania terenu powinien się zakończyć w IV kwartale bieżącego roku.

W ramach tej współfinansowanej ze środków unijnych inwestycji powstanie przeznaczona pod wynajem modułowa hala o powierzchni około 3600 metrów kwadratowych. Teren zostanie również skomunikowany drogą wewnętrzną wyposażoną w niezbędną infrastrukturę kanalizacyjną, wodę, gaz, energię elektryczną i teletechnikę.

Hala powstaje we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Rumi. Obiekt ma stworzyć atrakcyjne warunki rozwoju dla małych, rodzinnych firm, w tym rzemieślników, aby mogli rozwijać swoje działalności i tworzyć kolejne miejsca pracy.

Na realizację projektu spółka Rumia Invest Park pozyskała prawie 6,5 mln zł unijnego dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Strefa przemysłowa zostanie w pełni skomunikowana

Pod koniec stycznia spółka Rumia Invest Park podpisała umowę na zaprojektowanie i wybudowanie drugiej części wewnętrznego układu drogowego oraz przepompowni ścieków w rejonie ul. Kazimierskiej. Celem wartej 7,8 mln zł inwestycji jest dalszy rozwój strefy przemysłowej.

Prace będzie prowadzić firma Kruszywo z Lini. Droga ma stworzyć spójny ciąg komunikacyjny z ul. Krzemową i zapewnić dojazd do nieruchomości inwestorom zlokalizowanym w południowej części strefy. Oznacza to, że w przyszłym roku wszyscy przedsiębiorcy współtworzący rumską strefę przemysłową uzyskają pełną infrastrukturę dojazdową wraz z sieciami.

Na kontynuację przygotowań miejskich terenów inwestycyjnych pod działalność przemysłowo-usługową spółka Rumia Invest Park pozyskała blisko 3,4 mln zł unijnego dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Nowa siedziba, nowe możliwości

Biuro spółki zmieniło lokalizację, obecnie siedziba Rumia Invest Parku mieści się w budynku przy ul. Dąbrowskiego 17. Nowy obiekt daje między innymi możliwość organizacji spotkań informacyjnych skierowanych do lokalnych przedsiębiorców. Wraz z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną spółka przeprowadziła już w nowym biurze indywidualne konsultacje na temat możliwości uzyskania zwolnień z podatku dochodowego z tytułu nowych inwestycji. Rumia Invest Park zaprasza do kontaktu wszystkich inwestorów, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat zwolnień strefowych.

Trwają przygotowania do targów edukacyjnych Edu Offshore Wind

Rumia Invest Park jest jednym z organizatorów I Edukacyjnych Targów Kariery, które odbędą się 14 i 15 marca w gdańskiej hali AmberExpo. Wydarzenie stanowi odpowiedź na duże zainteresowanie branżą morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Kształcenie młodzieży jest jednym z kluczowych warunków rozwoju i sukcesu tego sektora. Od listopada 2022 roku organizatorzy targów prowadzą przygotowania uczniów szkół ponadpodstawowych do tego wydarzenia, organizując lekcje o morskiej energetyce wiatrowej. Takie zajęcia odbyły się między innymi w II Liceum Ogólnokształcącym w Rumi, a młodzież chętnie w nich uczestniczyła.

W ramach wydarzenia zostanie zaprezentowany szereg eksponatów związanych z morską energetyką wiatrową, między innymi: łódź, łazik autonomiczny czy modele statków i turbin. Podczas targów będzie można także odbyć wirtualny spacer po gondoli turbiny wiatrowej oraz zobaczyć, jak wygląda ratownictwo wysokościowe. Organizatorzy przewidzieli również panel dla rodziców wspierających swoje dzieci w wyborze ścieżki zawodowej. Wstęp dla grup szkolnych i rodziców będzie bezpłatny, obowiązuje jednak rejestracja online. Więcej informacji na stronie internetowej www.eduoffshorewind.pl.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń