Piątek, 12 sierpnia 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia Liderem Innowacji


Rumia Liderem Innowacjif12.03.2018 r.

Rumia Liderem Innowacji

Rumia została uhonorowana przez Fundację Promocji Gmin Polskich dyplomem oraz statuetką Lidera Innowacji za wdrożenie rozwiązań opartych na nowoczesnych technologiach. Nagrodę za osiągnięcia w tej dziedzinie odebrał z rąk organizatorów zastępca burmistrza Rumi Piotr Wittbrodt.

Oficjalna uroczystość wręczenia nagród odbyła się 12 marca 2018 roku w siedzibie Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, podczas Regionalnej Konferencji Samorządowej „E-gmina Bezpieczny Rozwój”.

Głównym celem spotkania było zaprezentowanie prawnych i finansowych uwarunkowań oraz technologii informatycznych w sieciach łączności elektronicznej, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i możliwości jednostek samorządowych. W konferencji uczestniczyli czołowi polscy eksperci, między innymi specjaliści z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, rozwój bezpiecznej infrastruktury cyfrowej to jedno z najistotniejszych wyzwań, przed którym stoi polska administracja samorządowa. Wśród gmin, które podjęły już działania w tym zakresie, znalazła się Rumia. Praktyczne osiągnięcia miasta w rozwijaniu nowoczesnych technologii zostały dostrzeżone i nagrodzone przez Fundację Promocji Gmin Polskich.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń