Środa, 12 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast


Rumia została doceniona za udział w ogólnopolskiej kampanii „W ciąży bez alkoholu”

Rumia została doceniona za udział w ogólnopolskiej kampanii „W ciąży bez alkoholu”26.02.2024
Rumia została doceniona za udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej „W ciąży bez alkoholu”. czytaj całość »

Miasto przyjazne seniorom – burmistrz Rumi wyróżniony

Miasto przyjazne seniorom – burmistrz Rumi wyróżniony 28.11.2023
W Rumi seniorzy mogą spędzać przysłowiową „jesień życia” na rozwijaniu swoich pasji, zawieraniu nowych znajomości i korzystaniu z coraz szerszej oferty rekreacyjnej. O tym, że miasto rozumie ich potrzeby i wie, jak je spełniać może świadczyć wyróżnienie, które burmistrz Michał Pasieczny otrzymał od ... czytaj całość »

Klub Integracji Społecznej „Zagórze” nagrodzony przez ministerstwo

Klub Integracji Społecznej „Zagórze” nagrodzony przez ministerstwo19.06.2023
Z okazji przypadającego 13 czerwca 20-lecia Ustawy o zatrudnieniu socjalnym Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nagrodziło samorządy i podmioty ekonomii społecznej za trud i zaangażowanie w pracę. W gronie wyróżnionych znalazł się rumski Klub Integracji Społecznej „Zagórze”. czytaj całość »

Węzeł integracyjny w Rumi-Janowie nagrodzony Pomorskim Sztormem

Węzeł integracyjny w Rumi-Janowie nagrodzony Pomorskim Sztormem30.03.2023
Już po raz 18. statuetki Pomorskich Sztormów trafiły w ręce osób, instytucji oraz firm, które w minionym roku zmieniły region na lepsze w różnych dziedzinach, takich jak sport, biznes, nauka czy kultura. Nagrodę plebiscytu w kategorii Sztorm Europejski – Infrastruktura przyznano węzłowi integracyjne... czytaj całość »

Burmistrz Michał Pasieczny odznaczony przez strażaków

Burmistrz Michał Pasieczny odznaczony przez strażaków20.02.2023
Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rumi wyróżnili burmistrza Michała Pasiecznego srebrną odznaką honorową „Zasłużony dla Pożarnictwa Województwa Pomorskiego”. czytaj całość »

Rumia „Liderem powiatu wejherowskiego”

Rumia „Liderem powiatu wejherowskiego”13.12.2022
Jak sobie radzą gminy? Co wpływa na ich kondycję? Czy mieszkańcom województwa pomorskiego żyje się coraz lepiej? Między innymi na te pytania ma odpowiadać ranking przygotowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego i Urząd Statystyczny w Gdańsku. Porównując miasta powiatu... czytaj całość »

Władze Rumi wyróżnione za działania na rzecz seniorów

Władze Rumi wyróżnione za działania na rzecz seniorów16.12.2021
Doceniając podejmowane przez Rumię działania na rzecz seniorów, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów uhonorował Złotymi Odznakami burmistrza Michała Pasiecznego i wiceburmistrza Ariela Sinickiego. Takie samo wyróżnienie za zasługi otrzymał również Mieczysław Grzenia, przewodniczący oddział... czytaj całość »

Burmistrz Michał Pasieczny odznaczony przez pomorskich działkowców

Burmistrz Michał Pasieczny odznaczony przez pomorskich działkowców30.08.2021
Działkowcy z całego województwa spotkali się w Rozewiu (gmina Władysławowo), by uczestniczyć w Okręgowych Dniach Działkowca 2021. Wśród gości pojawili się delegaci z Niemiec i samorządowcy, w tym burmistrz Michał Pasieczny, który w ramach obchodów otrzymał odznakę „Za Zasługi dla Polskiego Związku D... czytaj całość »

Rumia otrzymała „Bursztyn Polskiej Energetyki”

Rumia otrzymała „Bursztyn Polskiej Energetyki”21.06.2021
Podczas odbywającego się w Muzeum II Wojny Światowej dziewiątego Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego Rumia została nagrodzona „Bursztynem Polskiej Energetyki”. Statuetkę za szczególne zasługi dla rozwoju polskiej energetyki, z rąk marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, odebrał burm... czytaj całość »

Rumia jednym z liderów „EkoSfery”

Rumia jednym z liderów „EkoSfery”10.11.2020
Transformacja energetyczna, rozszerzona odpowiedzialność producentów oraz adaptacja miast do zmian klimatu to główne tematy pierwszego dnia konferencji EkoSfera. Wydarzenie, które odbyło się w terminie 9-10 listopada, otworzył minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Jednym z prelegentów był bu... czytaj całość »

Przedstawiciele Rumi „Osobowościami Roku 2018”

Przedstawiciele Rumi „Osobowościami Roku 2018”25.03.2019
Niemal 90 osób – w tym samorządowcy, artyści, przedsiębiorcy i społecznicy, którzy zostali wybrani czytelników Dziennika Bałtyckiego w plebiscycie „Osobowości Roku 2018” – zostało nagrodzonych podczas gali, odbywającej się 21 marca w Ratuszu Staromiejskim. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciel... czytaj całość »

Rumia wyróżniona za realizację ogólnopolskiej kampanii

Rumia wyróżniona za realizację ogólnopolskiej kampanii03.12.2018
Ministerstwo Infrastruktury podsumowało tegoroczną kampanię Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Polsce, która odbyła się pod hasłem „Przesiadaj się i jedź!”. Polska zajęła czwarte miejsce w światowej klasyfikacji, wyprzedzając m.in. Francję, Niemcy czy Rosję. Swoje aktywności zarejest... czytaj całość »

Rumia wyróżniona za organizację zbiórek krwi

Rumia wyróżniona za organizację zbiórek krwi28.11.2018
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku świętowało 70-lecie istnienia. Z tej okazji w miniony wtorek (27 listopada) na deskach Teatru Wybrzeże odbyła się jubileuszowa gala. Była to nie tylko okazja do podsumowań, ale również nagrodzenia najlepszych organizatorów akcji poboru krwi... czytaj całość »

Rumia Liderem Innowacji

Rumia Liderem Innowacji12.03.2018
Rumia została uhonorowana przez Fundację Promocji Gmin Polskich dyplomem oraz statuetką Lidera Innowacji za wdrożenie rozwiązań opartych na nowoczesnych technologiach. Nagrodę za osiągnięcia w tej dziedzinie odebrał z rąk organizatorów zastępca burmistrza Rumi Piotr Wittbrodt. czytaj całość »

Rumia wśród najlepszych organizatorów zbiórek krwi

Rumia wśród najlepszych organizatorów zbiórek krwi16.02.2018
Dzięki dwóm zeszłorocznym zbiórkom krwi, które zorganizowano na terenie Rumi, udało się zebrać ponad 70 litrów życiodajnego płynu. Wynik ten uplasował Rumię na 6. miejscu spośród wszystkich pomorskich organizatorów honorowych zbiórek. Z tej okazji 15 lutego przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Ariel S... czytaj całość »

Rumia gminą na 6!

Rumia gminą na 6!08.12.2017
Gmina Rumia zdobyła główną nagrodę w konkursie "Gmina na 6" w kategorii "Gmina przyjazna inwestorom"! Gala finałowa konkursu organizowanego przez Dziennik Baltycki pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka odbyła się w piątek 8 grudnia w historycznej sali BHP na t... czytaj całość »
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń