Poniedziałek, 15 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia okazała solidarność z Ukrainą


Rumia okazała solidarność z Ukrainą07.03.2022 r.


W niedzielny wieczór (6 marca) na parkingu rumskiego MOSiR-u odbył się wiec solidarności z Ukrainą. Uczestnicy zgromadzenia wyrazili wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów i jednocześnie zademonstrowali swój sprzeciw wobec rosyjskiej agresji i łamaniu praw człowieka. Nie zabrakło transparentów i patriotycznych symboli.

Wiec rozpoczął się od wspólnego wysłuchania hymnu Ukrainy. Gdy pieśń ustała, z tłumu wybrzmiało ukraińskie pozdrowienie narodowe „Sława Ukrajini!”, a głos zabrał gospodarz spotkania – burmistrz Michał Pasieczny. W swoim przemówieniu kilkukrotnie dziękował mieszkańcom Rumi za udzielane uchodźcom wsparcie i podkreślał, że w tej wojnie, prędzej czy później, dobro musi zwyciężyć.

Zwieńczenie spotkania stanowiły występy wokalne w wykonaniu pani Anastazji, mieszkającej w Rumi od lat obywatelki Ukrainy, oraz Eweliny Machalewskiej, wokalistki rumskiego zespołu ETTA.

Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Flaga Ukrainy Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Przedstawiciele władz Rumi uczestniczący w wiecu solidarności z Ukrainą Przedstawiciele władz Rumi uczestniczący w wiecu solidarności z Ukrainą Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Przemawiający burmistrz Michał Pasieczny Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Występ wokalny pani Anastazji, mieszkającej w Rumi od lat obywatelki Ukrainy Występ wokalny pani Anastazji, mieszkającej w Rumi od lat obywatelki Ukrainy Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Występ Eweliny Machalewskiej, wokalistki rumskiego zespołu ETTA Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi Uczestnicy wiecu solidarności z Ukrainą w Rumi

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń