Piątek, 19 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia przekazała na WOŚP milion złotych


Rumia przekazała na WOŚP milion złotych29.01.2024 r.

Wolontariusze z rumskiego sztabu, którzy kwestowali w Porcie Rumia

Już po raz czternasty w Rumi odbył się miejski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad czterdziestu wolontariuszy 28 stycznia kwestowało na ulicach i w centrach handlowych, a odbywający się w hali MOSiR-u finał przyciągnął tłumy mieszkańców pragnących wesprzeć szczytny cel. Tylko tym razem udało się zebrać ponad 130 tysięcy złotych, co oznacza, że przez wszystkie lata Rumia przekazała na WOŚP już ponad milion złotych.  

Lokalny sztab – tak samo, jak w poprzednich latach – został zorganizowany przez MOSiR. Każdy, kto chciał dołożyć cegiełkę do tego charytatywnego przedsięwzięcia, mógł wrzucić datek do puszki, wziąć udział w licytacjach bądź zakupić specjalne gadżety. Aukcje zostały przeplecione występami artystycznymi i gimnastyki oraz pokazami tańca w wykonaniu dzieci i młodzieży z tutejszych szkół. Chętni mogli także skorzystać z dodatkowych atrakcji: stoiska fryzjerskiego i kosmetycznego oraz punktu pokazowego ratowników WOPR-u.

Łącznie sztab MOSiR-u w Rumi zebrał w tym roku przeszło 130 tysięcy złotych – kwota pochodzi z licytacji, aukcji internetowych oraz datków wrzuconych do puszek (także elektronicznych). Na razie jest to kwota orientacyjna (stan na 29 stycznia), ostateczną sumę poznamy za kilka tygodni, gdy Fundacja WOŚP przeliczy wszystkie wpłaty. Już dziś wiadomo, że udało się pobić miejski rekord ustanowiony w 2023 roku, wynoszący przeszło 124,5 tysiąca złotych. Przez te wszystkie lata mieszkańcy Rumi wsparli Orkiestrę kwotą przekraczającą milion złotych.

Nieudanym zakończeniem miejskiego finału było tzw. Światełko do Nieba. Przygotowany przez organizatora symboliczny pokaz sztucznych ogni odbył się wewnątrz hali i naraził uczestników na niebezpieczeństwo. Urząd Miasta Rumi wezwał szefa miejskiego sztabu WOŚP do złożenia wyjaśnień. W jednostce prowadzona jest szczegółowa kontrola, a osoby odpowiedzialne za przygotowanie tej części programu poniosą konsekwencje. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń, jednak taki incydent nigdy nie powinien się wydarzyć.

Światełko do Nieba było ostatnią atrakcją w programie, pokaz ten był jednak błędem. Pozostajemy do dyspozycji służb, trwa audyt prowadzony z ramienia urzędu miasta, ze wszystkimi współpracujemy. Taka sytuacja nigdy się nie powtórzy, przez 14 lat nigdy nie zdarzył się podobny błąd. Przepraszamy – przyznaje Jolanta Król, szefowa sztabu WOŚP w Rumi i dyrektor MOSiR-u.

32. Finał WOŚP organizowany był pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Celem ogólnopolskiej zbiórki był zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Dwoje wolontariuszy WOŚP z rodzicem w Porcie Rumia Wolontariuszki w centrum handlowym Port Rumia Puszki, do których zbierane były datki Wolontariuszki w centrum handlowym Port Rumia Wolontariusze w centrum handlowym Port Rumia Rumscy strażacy prezentowali pojazd i sprzęt pod halą MOSiR-u Rumscy strażacy prezentowali pojazd i sprzęt pod halą MOSiR-u Miejski finał organizowany na hali MOSiR-u Stoiska w dniu finału w hali MOSiR-u Miejski finał organizowany na hali MOSiR-u Stoiska w dniu finału w hali MOSiR-u Stoiska w dniu finału w hali MOSiR-u Stoiska w dniu finału w hali MOSiR-u Stoiska w dniu finału w hali MOSiR-u Miejski finał organizowany na hali MOSiR-u Trybuny podczas finały organizowanego na hali MOSiR-u Gadżety WOŚP-u Stoiska w dniu finału w hali MOSiR-u Miejski finał organizowany na hali MOSiR-u Puszka, do której kwestowano Ciasta sprzedawane w szczytnym celu Od lewej: Radna Liliana Bareła-Palczewska, Maksymilian Bareła i Rafał Bareła. Zorganizowali kiermasz ciast przed swoim domem i zebrali ... Od lewej: Radna Liliana Bareła-Palczewska, Maksymilian Bareła i Rafał Bareła. Zorganizowali kiermasz ciast przed swoim domem i zebrali ... Wolontariusz kwestujący przy ul. Stoczniowców

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń