Niedziela, 14 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia w obiektywach mieszkańców – miasto przygotowało wystawę


Rumia w obiektywach mieszkańców – miasto przygotowało wystawę 23.06.2020 r.


Już ponad tysiąc autorskich fotografii zostało opublikowanych w facebookowej grupie „Z aparatem po Rumi”, która została stworzona przez urząd miasta w połowie października 2019 roku. Społeczność tę tworzy obecnie ponad 600 osób, a wszystkich łączy zamiłowanie do robienia zdjęć. Miasto postanowiło wykorzystać talent mieszkańców, tworząc wystawę fotografii.

Uroczyste odsłonięcie plenerowej ekspozycji odbyło się w poniedziałkowe popołudnie (22 czerwca) przed Miejskim Domem Kultury w Rumi. W spotkaniu uczestniczyli autorzy wyróżnionych fotografii oraz przedstawiciele władz miasta. Zwieńczeniem otwarcia wystawy były rozmowy o pasji do wykonywania zdjęć, nawiązywanie nowych znajomości oraz okolicznościowy tort.

Bardzo się cieszę, że mamy tak wielu utalentowanych mieszkańców, umiejących ukazać różne oblicza Rumi. To wy tworzycie historię, uwieczniając miasto w kadrze – powiedział podczas uroczystości Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz miasta. – Co tu dużo mówić, trzeba to po prostu zobaczyć, dlatego zachęcam wszystkich do podziwiania tej wyjątkowej wystawy – dodał.

Ekspozycja przez około dwa tygodnie będzie dostępna przy Miejskim Domu Kultury w Rumi. Do końca lipca wystawa pojawi się jeszcze w parku Żelewskiego oraz przy tzw. zielonej wyspie na ul. Różanej.


Grupa „Z aparatem po Rumi” została stworzona z myślą o mieszkańcach, którzy uwieczniają życie miasta na fotografiach i chcą je pokazać innym. Jest to grupa otwarta, co oznacza, że każdy użytkownik Facebooka może zostać jej członkiem, o ile zaakceptuje krótki, pięciopunktowy regulamin.

Na łamach tej wirtualnej społeczności pojawiają się fotografie przedstawiające okoliczną przyrodę, charakterystyczne dla Rumi miejsca i obiekty, a nawet samych mieszkańców czy zjawiska społeczne. Cyklicznie odbywają się tam również tematyczne zabawy polegające na uchwyceniu w obiektywie konkretnych elementów czy scenerii. Były to już między innymi „poszukiwania wiosny” oraz „fotka z okna” – realizowana w myśl akcji #zostańwdomu. Autorzy najlepiej ocenianych zdjęć są nagradzani przez urząd miasta zestawami gadżetów.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń