Niedziela, 14 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia walczy o Podwórko Talentów


Rumia walczy o Podwórko Talentów21.04.2019 r.


Do tej pory na terenie całego kraju powstało 40 takich obiektów. Najbliższy znajduje się w Elblągu, gdzie mieszkańcy, zwłaszcza ci najmłodsi, chętnie z niego korzystają, zdobywając wiedzę i poprawiając kondycję. Mowa o Podwórku Talentów Nivea, o które stara się Rumia. Wszystko w rękach mieszkańców miasta i okolic.

Każde z Podwórek Talentów ma wartość około 250 tysięcy złotych i dzięki nowoczesnym urządzeniom instalowanym w 3 różnych strefach – sportowej, naukowej i artystycznej – poprzez zabawę kształtuje sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię dzieci. Rokrocznie od 2017 roku przybywa ich 20 w całej Polsce.

Aby taki obiekt pojawił się w danym miejscu, należy zgłosić organizatorowi lokalizację, a następnie albo przygotować promocyjny film i zdobyć przychylność jury, albo postarać się o głosy internautów. Z drugiej z podanych możliwości postanowił skorzystać Urząd Miasta Rumi. W inicjatywę zaangażowali się również radni.

Chcemy, aby plac zabaw zlokalizowany w Parku Starowiejskim przy Miejskim Domu Kultury zmienił swoje oblicze, i to bez inwestowania gminnych pieniędzy – podkreśla Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej. – Dzięki udziałowi w tym konkursie, nadgryziony zębem czasu plac zabaw może się stać wyjątkowym obiektem, wyposażonym między innymi w urządzenia do balansowania ciałem, trampolinę czy pole do gry w kapsle oraz twistera – dodaje.

W kategorii miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców będzie mogło wygrać tylko 5 gmin. Internetowe głosowanie rozpoczęło się 22 kwietnia, a zakończy 20 czerwca. Ogłoszenie wyników nastąpi dzień później, czyli 21 czerwca.

Żeby zagłosować, wystarczy wejść na stronę www.podworko.nivea.pl, zarejestrować się, wybrać plac zabaw przy Miejskim Domu Kultury w Rumi i każdego dnia oddawać głos – instruuje przewodniczący rady miejskiej. – Proszę zachęcać bliskich, sąsiadów i znajomych, by codziennie wspierali nas w głosowaniu. Razem możemy zapewnić naszym dzieciom wspaniałe miejsce do wspólnej zabawy i sprawić, że park będzie jeszcze piękniejszy – apeluje Ariel Sinicki.

Można również głosować, dzięki aplikacji mobilnej, którą można pobrać pod tym linkiem (Android) oraz tutaj (iOS).


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń