Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia wspiera finansowo służby ratunkowe


Rumia wspiera finansowo służby ratunkowe22.04.2020 r.


Podczas wtorkowego posiedzenia Rady Miejskiej Rumi (21 kwietnia) władze miasta zdecydowały się wesprzeć lokalne służby ratunkowe. Pieniądze trafią do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie oraz do wejherowskiego szpitala.

Na pomoc rumskim strażakom

Dzięki ponad 150 tysiącom złotych, które otrzymają od miasta strażacy, możliwy będzie zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości miliona złotych. Pojazd będzie wyposażony m.in. w zbiornik na wodę o pojemności 5000 litrów, 500-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy, autopompę, system z linią szybkiego natarcia do podawania wody i piany, a także działko wodno-pianowe oraz maszt oświetleniowy. Pozostały sprzęt zostanie przełożony z samochodu, który służy strażakom już od 15 lat.

Nowy pojazd ma być jednym z dwóch samochodów tego typu pozostających na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 w Rumi. Będzie to jedyny w tej części powiatu wejherowskiego pojazd gaśniczy posiadający tak duży zapas wody. Dzięki temu zdecydowanie zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców oraz strażaków uczestniczących w działaniach gaśniczych i ratowniczych. Zakup i odbiór samochodu planowany jest jeszcze w tym roku.

W trosce o szpital

Chcąc ułatwić mieszkańcom dojazd do Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie, władze Rumi postanowiły przekazać 100 tysięcy złotych na budowę przyszpitalnego parkingu. Realizacja tej inwestycji będzie kosztować 1,5 miliona złotych, na co złożą się samorządy z powiatu wejherowskiego.

Ponadto wejherowski szpital, który leczy mieszkańców Rumi, otrzyma od miasta 10 tysięcy złotych na zakup urządzenia służącego do dekontaminacji wnętrz ambulansów oraz powierzchni sprzętu medycznego.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń