Wtorek, 21 Wrzesień 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Rumia wyróżniona za realizację ogólnopolskiej kampanii


Rumia wyróżniona za realizację ogólnopolskiej kampaniif03.12.2018 r.

Rumia wyróżniona za realizację ogólnopolskiej kampanii

Ministerstwo Infrastruktury podsumowało tegoroczną kampanię Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Polsce, która odbyła się pod hasłem „Przesiadaj się i jedź!”. Polska zajęła czwarte miejsce w światowej klasyfikacji, wyprzedzając m.in. Francję, Niemcy czy Rosję. Swoje aktywności zarejestrowały 2692 miasta na całym świecie, w tym Rumia, która otrzymała wyróżnienie. Konferencja podsumowująca tegoroczną kampanię Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Polsce odbyła się w miniony piątek (30 listopada) w Warszawie.

Kluczowym elementem kampanii jest zrównoważony transport, który nie powinien być postrzegany jako chwilowy trend, lecz jako stały element planowania strategicznego polityki transportowej. Zrównoważona mobilność miejska to jedno z najważniejszych wyzwań, które stoją przed administracją rządową oraz samorządami – powiedział podczas otwarcia konferencji wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Spośród 160 polskich miast i gmin zaproszeni zostali przedstawiciele podmiotów, które były najbardziej zaangażowane w przedsięwzięcie. Zwieńczeniem spotkania było wręczenie wyróżnień, które odebrali m.in. przedstawiciele władz Rumi.

Była to dla mnie ogromna przyjemność i zaszczyt, że mogłem odebrać kolejne wyróżnienie dla naszego miasta. Tym razem zostaliśmy docenieni za działania, których celem jest zmiana niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków transportu – podkreśla Piotr Wittbrodt, zastępca burmistrza Rumi.

W ramach kampanii miasto przeprowadziło zabawę w mediach społecznościowych, w której mieszkańcy mogli zdobyć zestawy rowerowych gadżetów, były to m.in. odblaskowe workoplecaki, kamizelki odblaskowe, dzwonki rowerowe, lampki oraz odblaskowe rękawy na ramę roweru. Natomiast zwieńczeniem kampanii był miejski przejazd rowerowy, połączony z tematycznym festynem, który odbył się 22 września. Wydarzenie zostało zrealizowane z inicjatywy mieszkańców, w ramach budżetu obywatelskiego. Uczestnicy przejazdu także otrzymali zestawy rowerowych gadżetów.


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń