Środa, 28 lutego 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumia z rekordowym wsparciem dla WOŚP-u


Rumia z rekordowym wsparciem dla WOŚP-u01.02.2023 r.

Kwestujące w Rumi wolontariuszki

Na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi już po raz czternasty odbył się miejski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja zorganizowała zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu służącego osobom chorym na sepsę.

Mieszkańcy Rumi, aby wspomóc szczytny 31. Finał WOŚP, uczestniczyli 29 stycznia w charytatywnych licytacjach i kwestowaniu. Z tej okazji MOSiR przygotował także dodatkowe atrakcje: występy artystyczne, pokazy tańca oraz różnorodne stoiska.

Łącznie sztab MOSiR-u w Rumi zebrał przeszło 118 tysięcy złotych – kwota pochodzi z licytacji, aukcji internetowych oraz datków wrzuconych do puszek (także elektronicznych). Na razie jest to kwota orientacyjna, ostateczna suma zostanie podana za kilka tygodni przez Fundację WOŚP po przeliczeniu wszystkich wpływów. Już dziś wiadomo jednak, że udało się pobić miejski rekord ustanowiony w 2020 roku, który wynosił 116 075 zł.

Wiceburmistrz Piotr Wittbrodt przekazujący datek na WOŚP Puszka do kwestowania Wolontariuszki WOŚP Stoisko zorganizowane przez radną Lilianę Barełę-Palczewską Stoisko zorganizowane przez radną Lilianę Barełę-Palczewską Stoisko zorganizowane przez radną Lilianę Barełę-Palczewską Kwestujący wolontariusz Licytacje prowadzone na MOSiR-ze Uczestnicy finału na MOSiR-ze Uczestnicy miejskiego finału Uczestnicy finału na MOSiR-ze Zdjęcia wykonywane podczas miejskiego finału Uczestnicy miejskiego finału Licytacje prowadzone przez Leszka Winczewskiego Licytacje prowadzone przez Leszka Winczewskiego Licytacje prowadzone przez Leszka Winczewskiego Stoisko przygotowane w ramach miejskiego finału na MOSiR-ze Stoisko przygotowane w ramach miejskiego finału na MOSiR-ze Licytacje prowadzone przez Leszka Winczewskiego Stoisko przygotowane w ramach miejskiego finału na MOSiR-ze Gadżety WOŚP-u Stoisko przygotowane w ramach miejskiego finału na MOSiR-ze Kwestujący wolontariusze Kwestująca wolontariuszka Występy podczas miejskiego finału Występy podczas miejskiego finału Publiczność miejskiego finału

Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń