Piątek, 14 Maj 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze UE BIP Rumia

Rumia znów przeleje krew


Rumia znów przeleje krewf26.04.2021 r.

Rumia znów przeleje krew

Zbliża się druga spośród czterech zaplanowanych na ten rok miejskich zbiórek krwi w Rumi. Personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku będzie czekał na potencjalnych dawców 15 maja w hali tutejszego MOSiR-u (ul. Mickiewicza 49). Chętni muszą dokonać telefonicznej rejestracji.

Pandemia koronawirusa wymusiła szczególne środki ostrożności, dlatego obowiązują wyłącznie telefoniczne zapisy, na konkretną godzinę, pod numerem: 58 679 65 71 (telefon czynny w godzinach: pon. 9:00-17:00; wt.-pt. 7:30-15:30). Na miejscu każdemu potencjalnemu dawcy zostanie zmierzona temperatura. Ponadto uczestnicy akcji będą zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto odda krew, otrzyma standardowy zestaw podarunkowy od RCKiK oraz miejskie gadżety.

Nasza hala sportowa ponownie zamieni się w swoiste centrum krwiodawstwa. Szatnie będą gabinetami lekarskimi, korytarze poczekalniami, a na boisku halowym staną fotele przystosowane do poboru krwi. Wszystko to będzie czekać na potencjalnych dawców. Mam nadzieję, że nasi mieszkańcy jak zwykle nie zawiodą, frekwencja dopisze. Zwłaszcza że dzięki telefonicznym zapisom i umawianiu dawców na konkretną godzinę cały proces związany z poborem krwi przebiega bardzo sprawnie – zachęca Ariel Sinicki, wiceburmistrz miasta i koordynator akcji. – Jeśli komuś tym razem nie uda się do nas dotrzeć, to już dziś zapraszam do udziału w kolejnej zbiórce krwi, która odbędzie się 24 lipca – dodaje.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego.


Podczas minionej zbiórki krwi w Rumi, która odbyła się 31 stycznia, na apel mimo pandemii odpowiedziało 139 osób, z czego 114 mogło podzielić się życiodajnym płynem. Łącznie udało się zebrać 51,3 litra krwi, która zasiliła zasoby RCKiK w Gdańsku.

Kalendarz wydarzeń