Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumianie na podium jednej z największych imprez pływackich w kraju


Rumianie na podium jednej z największych imprez pływackich w kraju05.06.2024 r.

Uczestnicy zawodów

W sobotę 1 czerwca odbyła się inauguracja sezonu na wodach otwartych Aqua Speed Open Water Series Ślesin. Do rywalizacji w wodach jeziora Ślesińskiego stanęło ponad 360 pływaków, a dzięki tak dużej frekwencji zawody zostały okrzyknięte największą tegoroczną imprezą pływacką open water w Polsce. Na podium poszczególnych kategorii nie zabrakło przedstawicieli Rumi.

Miejsce startu

Piotra Biankowskiego i Aleksandry Kabelis, trenujących na co dzień w klubie Tri-Team Rumia, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Znani z ekstremalnych prób śmiałkowie tym razem postanowili ścigać się na najdłuższym konkursowym dystansie: 3800 metrów.

Zawody odbywały się w godzinach wieczornych, dlatego jeszcze przed startem rumscy zawodnicy uczestniczyli w sobotnim treningu na basenie rumskiego MOSiR-u, gdzie w 3 godziny przepłynęli 10 km. Po szybkim śniadaniu i 4-godzinnej trasie zameldowali się w Ślesinie (woj. wielkopolskie). Rumscy pływacy są w trakcie przygotowań do długodystansowych przepraw, dlatego swój start w zawodach traktują jak trening, a uzyskane rezultaty okazały się lepsze od spodziewanych.

Aleksandra Kabelis wygrała rywalizację kobiet w kategorii bez pianki oraz zajęła drugie miejsce w kategorii open kobiet (przegrywając tylko z zawodniczką płynącą w piance neoprenowej).

Aleksandra Kabelis z medalem Aleksandra Kabelis na podium (w środku)

Natomiast Piotr Biankowski zajął 3. miejsce w kategorii mężczyzn bez pianki oraz 20. lokatę w kategorii open mężczyzn.

Piotr Biankowski z medalem Uczestnicy wydarzenia sportowego


Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski są w trakcie intensywnych przygotowań do kolejnych ekstremalnych przepraw.

Już na początku sierpnia Aleksandra Kabelis ponownie podejmie próbę przepłynięcia 34-kilometrowego kanału Catalina. Podjęta w 2023 roku próba, ze względu na bardzo trudne warunki pogodowe, zakończyła się dla Aleksandry po 17 godzinach 50 minutach walki w wodach Pacyfiku zaledwie 2 mile przed brzegiem.

Piotr Biankowski podejmie próbę przepłynięcia dwóch potwornych jezior: 34-kilometrowego jeziora Tahoe w USA oraz 40-kilometrowego Memphrémagog w Kanadzie.

W trakcie wszystkich przepraw rumscy zawodnicy będą wspierać się nawzajem na łodziach jako tzw. support.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń