Poniedziałek, 15 kwietnia 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumianka bezkonkurencyjna w pływaniu lodowym


Rumianka bezkonkurencyjna w pływaniu lodowym05.02.2024 r.

Karolina Szalast (w środku) na najwyższym stopniu podium, obok Piotr Biankowski (z lewej) i Aleksandra Kabelis (z prawej), fot. Sławomir Ptasznik / GWSC

Mieszkanka Rumi, Karolina Szalast zdeklasowała rywalki podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2024 w zimowym pływaniu. Wszystkie pięć startów w wodach gdyńskiej mariny zakończyła na pierwszym miejscu w kobiecej kategorii open, zdobywając pięć złotych medali. Pływaczka, której niestraszne ekstremalne temperatury teraz szykuje się do startu w Mistrzostwach Świata.

 

Najlepsza z pływaczek

Mieszkańcy Rumi mają patent na niskie temperatury i przymarzające akweny – znów wydłuża się lista indywidualnych sukcesów w tzw. pływaniu ekstremalnym. Karolina Szalast, znana m.in. z wcześniejszych występów w barwach lokalnego klubu triathlonowego Tri-Team Rumia, nie miała sobie równych podczas startów w Gdyni.

27 i 28 stycznia w tamtejszej marinie jachtowej odbyły się połączone zawody Pucharu Świata federacji IWSA oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski 2024 dla pływaków pokonujących dystanse w lodowatej wodzie.

Zawodniczka z Rumi zakończyła starty z aż pięcioma złotymi medalami, triumfując za każdym razem w kategorii open. Zajmowała pierwsze miejsce na czterech dystansach w stylu dowolnym – 50, 100, 200 oraz 450 metrów – oraz w rywalizacji stylem motylkowym na 50 metrów. Każde ze zwycięstw oznaczało w tym przypadku najwyższy stopień podium i tytuł międzynarodowej mistrzyni Polski w pływaniu lodowym na danym dystansie.

 

Dobry start lokalnej sztafety

Jeszcze jeden rumski akcent podczas zawodów w Gdyni to trzecie miejsce sztafety, którą współtworzyli razem z Karoliną Szalast także Piotr Biankowski, Aleksandra Kabelis i Mateusz Konopka.

Sztafeta, która zajęła trzecie miejsce – od lewej: Karolina Szalast, Aleksandra Kabelis, Mateusz Konopka, Piotr Biankowski

 

To natomiast nie koniec mistrzowskich zmagań w lodowatej wodzie dla Karoliny Szalast. W najbliższych tygodniach będzie przygotowywać się do startu w Mistrzostwach Świata w pływaniu ekstremalnym, które odbędą się w Estonii. Zawodniczka będzie reprezentować tam Polskę w gronie najlepszych pływaków, którzy dobrze radzą sobie z niskimi temperaturami.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń