Wtorek, 18 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumianka z pływackimi medalami


Rumianka z pływackimi medalami15.05.2024 r.

Karolina Szalast (na zdjęciu z lewej oraz z prawej, po prawej stronie) z medalami pływackich mistrzostw Polski w Gliwicach, fot. Piotr Szalast

Karolina Szalast z rumskiego UKS Tri-Team wśród najlepszych w kraju. Zawodniczka zdobyła dwa medale – srebrny i brązowy – na Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w pływaniu z płetwami.

Młoda, 19-letnia pływaczka i triathlonistka z Rumi tym razem pokonała konkurentki na olimpijskiej, 50-metrowej pływalni w Gliwicach. Wzięła udział w zmaganiach najlepszych pływaków i pływaczek w kraju, którzy pokonują dystanse z wykorzystaniem płetw.

Jeden ze startów z udziałem Karoliny Szalast, fot. Piotr Szalast

Starty w Gliwicach okazały się dla Karoliny Szalast na tyle udane, że zawodniczka dwukrotnie stawała na podium i wróciła z Gliwic z dwoma medalami. Szczególnie pomyślnie zakończyła się rywalizacja na 400 metrów w kategorii „bi fins” (klasyczne płetwy), w której rumianka uzyskała czas 4:07.50 i o zaledwie niecałą sekundę wyprzedziła ją tylko Anna Okoń z Nautilusa-Jastrzębie. Tym samym sięgnęła po srebrny krążek, a drugi – brązowy – otrzymała za start na 200 metrów w tej samej kategorii, kończąc dystans z czasem 1:57.56 (szybsze były jedynie Julia Gwaj z IKS Herkulesa i Antonina Dudek z Delfinka Chodzież). Po oba sukcesy Karolina Szalast sięgnęła w rywalizacji open, bez podziału na kategorie wiekowej.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Gliwicach cieszyły się sporym zainteresowaniem, a swoich pływaków wystawiały na poszczególnych dystansach czołowe kluby z całej Polski. Łącznie w 50 konkurencjach wzięło udział 229 zawodników, wśród nich także mistrzowie świata i Europy.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń