Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumianka zadebiutowała w siatkarskiej reprezentacji


Rumianka zadebiutowała w siatkarskiej reprezentacji17.05.2024 r.

Siatkarska reprezentacja Polski po meczu z Francją – trzecia od prawej w górnym rzędzie Paulina Damaske, fot. Volleyball World

Paulina Damaske zaliczyła swój debiut w seniorskiej reprezentacji Polski kobiet w siatkówce. Dwudziestotrzylatka, która jest wychowanką rumskiej Akademii Piłki Siatkowej, po raz pierwszy wystąpiła w oficjalnym spotkaniu biało-czerwonych w starciu z Francją w ramach Ligi Narodów. Polki wygrały to spotkanie 3:0 (25:20, 25:16, 25:17).

Choć Damaske zaliczyła udany sezon ligowy w BKS-ie Bielsko-Biała (m.in. wygrany Puchar Polski oraz 3. miejsce w lidze) i od dłuższego czasu znajdowała się w kręgu zainteresowań selekcjonera Polek Stefano Lavariniego, szansę na debiut w tym turnieju otrzymała ze względu na problemy zdrowotne innej zawodniczki. Wcześniej pojawiła się w kadrze jedynie w meczach towarzyskich ze Szwajcarią w 2020 roku. Debiut wychowanki rumskiego APS-u w Lidze Narodów otwiera dla niej szansę na zdobycie miejsca w kadrze reprezentacji Polski na tegoroczną olimpiadę w Paryżu.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń