Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumscy chodziarze-juniorzy w krajowej czołówce


Rumscy chodziarze-juniorzy w krajowej czołówce02.07.2024 r.

W środku Filip Wołczyk, zwycięzca rywalizacji w chodzie sportowym na 3000 metrów w kat. U-16, fot. Grzegorz Grinholc

Wysokie lokaty, w tym mistrzostwo i drugie miejsce na różnych dystansach zajmowali we Włocławku młodzi rumscy chodziarze. Zawodnicy, których na co dzień prowadzi rumianin Grzegorz Grinholc brali udział w Ogólnopolskim Finale „Lekkoatletyka dla każdego!” Nestle Cup.

Zmagania młodych lekkoatletów, które odbyły się pod koniec czerwca były podsumowaniem całego sezonu juniorskich zmagań pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dwudniowy finał ogólnopolskiego programu przyciągnął do Włocławka ponad 600 zawodników i zawodniczek z całego kraju.

Pierwszy z prawej Wojciech Grinholc, fot. Grzegorz Grinholc

Wśród nich pojawili się także reprezentanci Rumi. Silną ekipą na zawody pojechali młodzi chodziarze, których na co dzień trenuje rumianin Grzegorz Grinholc. Jego podopieczni zajmowali wysokie lokaty w swoich kategoriach wiekowych. Filip Wołczyk okazał się najlepszy w chodzie na 3000 metrów w kat. U-16, syn trenera Wojciech Grinholc zajął 2. miejsce w chodzie na 2000 metrów w kat. U-14, a Oktawian Zmarlak ukończył rywalizację na dystansie 5000 metrów w kat. U-18 na 5. miejscu.

Filip Wołczyk podczas zwycięskiego startu, fot. Grzegorz Grinholc

Co szczególnie ważne, wszyscy z wymienionych zawodników odnotowali na zawodach we Włocławku swoje życiowe rekordy. Zmagania podczas Ogólnopolskiego Finału „Lekkoatletyka dla każdego!” Nestle Cup śledził na miejscu słynny polski chodziarz Robert Korzeniowski, co mogło wyjątkowo zmobilizować młodych zawodników.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń