Piątek, 01 grudnia 2023
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumscy pływacy ekstremalni rywalizowali w Manchesterze


Rumscy pływacy ekstremalni rywalizowali w Manchesterze22.05.2023 r.

Rumię reprezentowali zawodnicy UKS-u Tri-Team Rumia: Piotr Biankowski oraz Aleksandra Kabelis

Za nami Great Manchester Swim – zawody w pływaniu na wodach otwartych, które odbyły się 20 maja w Manchesterze. Wydarzenie zostało zorganizowane w centrum miasta, a do rywalizacji przystąpiło ponad 300 zawodników, którzy ściągali się na dystansach 500 metrów, 1 mili oraz 3 mil morskich. W dniu startu temperatura wody wynosiła niespełna 15℃. Tylko kilku pływaków zdecydowało się wystartować bez ocieplanych pianek pływackich, w zwykłych strojach pływackich. Byli to rumscy pływacy trenujący na co dzień w klubie UKS Tri-Team Rumia – Piotr Biankowski oraz Aleksandra Kabelis – startujący na dystansie 3 mil, czyli 5 kilometrów.

Miejsce rywalizacji

Przedstawiciele Rumi zakończyli rywalizację, równocześnie wbiegając na metę. Uzyskany przez nich wynik (1 godzina i 28 minut) pozwolił im uplasować się w pierwszej dziesiątce: Piotr Biankowski był 6. w kategorii open mężczyzn, Aleksandra Kabelis była 4. w kategorii open kobiet. Był to pierwszy start rumian w tym sezonie oraz sprawdzenie formy w trakcie przygotowań do letnich przepraw na wodach otwartych.

Uczestnicy zawodów

Już w lipcu duet podejmie próbę przepłynięcia największego jeziora Anglii – liczącego 18 kilometrów długości Windermere. Z kolei w sierpniu zawodnicy UKS-u chcą pokonać 34-kilometrowy kanał Catalina leżący pomiędzy Los Angeles a wyspą Catalina. Na dobre zakończenie sportowego weekendu, w niedzielę 21 maja, po wyścigu pływackim Ola z Piotrem wystartowali jeszcze w biegu Great Manchester Run, gdzie wraz z 40 tysiącami innych uczestników ukończyli 10-kilometrową trasę prowadzącą przez Manchester.

Przedstawiciele Rumi na mecie

Wychodzimy z założenia, że sport to świetna forma na spędzanie wolnego czasu, szczególnie kiedy pogoda za oknem robi się coraz piękniejsza. Wiek i dyscyplina nie mają znaczenia. Zachęcamy wszystkich do aktywności fizycznej. Rumia sportem stoi – podkreślają Piotr Biankowski i Aleksandra Kabelis.

Przedstawiciele Rumi na podium

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń