Czwartek, 18 lipca 2024
RumiaTV
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumscy pływacy najszybsi w brytyjskim kanale


Rumscy pływacy najszybsi w brytyjskim kanale20.05.2024 r.

Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski po zawodach Greater Manchester Swim

Aleksandra Kabelis i Piotr Biankowski, duet pływaków ekstremalnych z rumskiego UKS Tri-Team intensywnie przygotowuje się do letnich wyzwań na otwartych wodach – tym razem podczas zawodów Greater Manchester Swim w Wielkiej Brytanii. Reprezentanci lokalnego klubu znaleźli się w ścisłych czołówkach w swoich kategoriach.

To kolejny międzynarodowy start, który zanotowali na swoim koncie. Tym razem przyszła pora na wspomniane zawody pływackie Greater Manchester Swim, które odbyły się 18 maja w Salford Queys. Łącznie z okazji do popłynięcia na czas w brytyjskim kanale skorzystało w tej edycji cyklicznej imprezy ponad 300 zawodników. Czekały na nich dystanse jednej oraz trzech mili, a temperatura wody wynosiła jedynie 15 stopni Celsjusza.

 

Zawody Greater Manchester Swim

Zarówno Piotr Biankowski, jak i Aleksandra Kabelis postawili na rywalizację na dłuższym dystansie (trzy mile, czyli około pięciu kilometrów). Co ciekawe, duet z rumskiego klubu zdecydował się na starty bez pływackiej pianki. Lepiej spisała się Kabelis, dopływając na metę o minutę szybciej od Biankowskiego, a zanotowane przez nich czasy okazały się na tyle dobre, że przyniosły odpowiednio drugie miejsce w kategorii kobiecej i pierwszej miejsce w kategorii męskiej.

To dla rumskiego duetu pływaków ekstremalnych drugi start w zawodach Greater Manchester Swim. Teraz obydwoje przygotowują się już z myślą o letnich przeprawach na wodach otwartych w USA oraz Kanadzie.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń