Poniedziałek, 14 Czerwiec 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Rumscy rugbyści pokazali charakter w Łodzi


Rumscy rugbyści pokazali charakter w Łodzif26.05.2021 r.

Rumscy rugbyści pokazali charakter w Łodzi

W niedzielę 23 maja w Łodzi odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w rugby. Coroczny Memoriał im. Mirosława Wojtani to najsilniej obsadzony turniej w młodszych kategoriach wiekowych w Polsce. W gronie 32 najlepszych drużyn wystąpiła także Rugby Club Arka Rumia.

Nasz klub wystawił trzy drużyny, w trzech kategoriach wiekowych: mini żak, żak oraz młodzik. Każda z naszych drużyn w meczach eliminacyjnych rywalizowała z czołowymi i jednymi z najbardziej uznanych klubów rugby w Polsce, m.in. Skra Warszawa, Juvenia Kraków, Orkan Sochaczew, Budowlani Łodź, Lechia Gdańsk, Ogniwo Sopot czy Posnania Poznań – relacjonuje Beata Soporowska, kierownik klubu.

Dwie rumskie młodsze drużyny, w kategoriach mini żak (do 11 lat) i żak (do 12 lat), potwierdziły rewelacyjną formę w tym sezonie, wygrywając wszystkie mecze w fazie eliminacyjnej. W grupie finałowej drużyna żaków po zaciętych meczach zajęła wyśmienite drugie miejsce. Z kolei drużyna mini żaków potwierdziła prymat w swojej kategorii wiekowej w Polsce, wygrywając wszystkie mecze, w efekcie zdobywając najcenniejszy z medali.

Bardzo cieszy gra najstarszych dziewcząt i chłopców, którzy po twardych zawodach – dwóch porażkach i dosyć pechowym remisie – zajęli siódme miejsce w mocno obsadzonej kategorii młodzików – dodaje Soporowska.

Bilans udziału Rugby Club Arka Rumia w XIV Memoriale im. M. Wojtani w Łodzi:     

  • I miejsce w kat. mini żak,
  • II miejsce w kat. żak,
  • VII miejsce w kat. młodzik.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów: Arkadiusza Skrzyńskiego, Mirosława Szczepańskiego, Michała Michalaka, Mariusza Wincenciaka i Krzysztofa Bogdanisa!


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń