Poniedziałek, 16 maja 2022
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumscy strażacy będą mieć nową siedzibę


Rumscy strażacy będą mieć nową siedzibęf17.01.2022 r.

Podpisanie aktu notarialnego, fot. Powiat Wejherowski

Rumska straż pożarna doczeka się nowej siedziby. U zbiegu ulic Fredry i Reja powstanie najnowocześniejsza strażnica w województwie pomorskim. Inwestycja warta blisko 19 milionów złotych, finansowana z budżetu państwa, ma być gotowa w 2026 roku.

W nowej siedzibie pojawi się infrastruktura garażowa z zapleczem technicznym i warsztatowym, z myjnią do obsługi pojazdów. Będzie też część socjalno-bytowa z zapleczem przygotowania i konserwacji ubrań. Budowa obejmie również obiekt dla ćwiczeń grupy wysokościowej z całym zapleczem magazynowym do sprzętu – wylicza komendant st. bryg. Jacek Niewęgłowski.

Urząd Miasta Rumi, w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie, przekaże na budowę nowej strażnicy grunty i odkupi z 99-procentową bonifikatą obecną siedzibę jednostki ratowniczo-gaśniczej, zlokalizowaną przy placu Kaszubskim. Akt notarialny w sprawie podpisali 11 stycznia burmistrz Michał Pasieczny i starosta wejherowski Gabriela Lisius.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, ponieważ to na pewno ogromny wzrost bezpieczeństwa, znacznie lepsze warunki pracy dla strażaków. Warunki do szkoleń i do ćwiczeń będą znacznie lepsze, bo ta obecna strażnica jest jakościowo jedną z najsłabszych. Jest oczywiście sentyment historyczny, ale jednak ta praktyczna wartość nowego obiektu ma zdecydowane pierwszeństwo i stanowi pierwszą potrzebę – podsumowuje burmistrz Michał Pasieczny.

Kalendarz wydarzeń