Piątek, 24 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumska Karta Seniora


Rumska Karta Seniora20.09.2017 r.

W maju tego roku decyzją Rady Miejskiej wprowadzono na terenie Rumi program „Rumska Karta Seniora”. Program jest efektem współpracy i konsultacji z Rumską Radą Seniorów. W środę z rąk Burmistrza Miasta Michała Pasiecznego  pierwsi seniorzy odebrali karty umożliwiające skorzystanie z wielu ulg i zniżek.

Rumska Karta Seniora to program, którego celem jest wsparcie osób po 60 roku życia w każdym aspekcie ich życia i zachęcenie do wszechstronnej aktywności. Program realizowany jest przy wsparciu wielu podmiotów nie tylko instytucji publicznych ale również organizacji pozarządowych i przedsiębiorców. To właśnie przedsiębiorcy są tutaj kluczowi bo oferują zniżki i promocje na produkty i usługi specjalnie skierowane do tej grupy. Na dzień dzisiejszy do programu przystąpiło ich 27.

Rumska Karta Seniora przysługuje każdemu seniorowi, który ukończył 60 rok życia i zamieszkuje na terenie Rumi. Zainteresowane osoby powinny złożyć stosowny wniosek, który jest do odbioru w Urzędzie Miasta. Do tej pory do Urzędu wpłynęło ponad 660 wniosków.

Zapraszamy do Urzędu Miasta po odbiór wniosków i kart.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń