Niedziela, 19 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumski chodziarz ze złotymi medalami


Rumski chodziarz ze złotymi medalami25.03.2024 r.

Grzegorz Grinholc na najwyższym stopniu podium podczas Halowych Mistrzostw Europy Masters w Lekkoatletyce

Grzegorz Grinholc, znany rumski chodziarz sportowy, wywalczył Mistrzostwo Europy na dystansie 5 kilometrów. Rumianin zdobył złoto w rywalizacji mężczyzn powyżej 45. życia na rozgrywanych w Toruniu lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Europy Masters. Kilka dni wcześniej do medalowego dorobku dorzucił na tych samych zawodach także srebro na dystansie 3 kilometrów.

Mistrz Europy jest z Rumi – choć do sportowych sukcesów Grzegorza Grinholca na ogólnopolskiej i międzynarodowej arenie już przywykliśmy, to teraz jego gablotę z sukcesami uzupełnią kolejne krążki z kategorii masters.

 

Najlepszy wśród doświadczonych

Znany w naszym regionie chodziarz, który skończył już 47 lat z powodzeniem radzi sobie w startach przeznaczonych dla doświadczonych zawodników. Tym razem wyjątkowo udane okazały się dla niego rozegrane w marcu Halowe Mistrzostwa Europy Masters w Lekkoatletyce. Turniej w Toruniu to impreza, która przyciągnęła m.in. byłych olimpijczyków i reprezentantów państw z całego kontynentu.

Grzegorz Grinholc zakończył swoje starty w tej imprezie łącznie trzema medalami – dwoma złotymi i srebrnym. Doświadczony chodziarz z Rumi był najszybszy w kategorii mężczyzn powyżej 45. roku życia na dystansie 5 kilometrów, uzyskując czas 24:53 (zajmując jednocześnie wysokie, 9. miejsce w ogólnej klasyfikacji mężczyzn).

Jeden ze startów Grzegorza Grinholca (na drugim planie, w biało-czerwonym stroju), fot. Anna Rusiłko

Drugi złoty medal przypadł za start drużynowy w biało-czerwonych barwach, wspólnie z Konradem Morawczyńskim i Piotrem Siwińskim. Medalowy dorobek rumianina uzupełnia drugie miejsce i srebrny krążek w tej samej kategorii wiekowej na dystansie 3 kilometrów (z czasem 14:24.95). Wyprzedził go minimalnie jedynie Andre van Slooten z Holandii.

Drużynowy złoty medal w chodzie sportowym dla Polaków

Pozostał mały niedosyt, ponieważ do złota zabrakło mi zaledwie 1,3 sekundy, ale jest radość – komentował start na tym dystansie Grzegorz Grinholc. – Rewelacyjny czas mistrzostw, spotkań z przyjaciółmi i niesamowitych sportowych emocji dobiega końca i nadchodzi czas na nowe wyzwania – podsumował chodziarz z Rumi.

 

Znane nazwisko w środowisku chodziarzy

Przypomnijmy, że pochodzący z Rumi Grzegorz Grinholc to utytułowany zawodnik chodu sportowego związany z Rumskim Klubem Sportowym. W jego sportowym dorobku znajdują się m.in. liczne rekordy Polski, złote medale juniorskich Mistrzostw Polski na dystansach 5 i 10 kilometrów, wicemistrzostwo Polski seniorów na 50 kilometrów czy ponad 20 medali zawodów rozgrywanych w kategorii masters.

Na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w jednej z rumskich szkół. Jego żona, Iwona, również trenuje chodziarstwo i startuje w zawodach.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń