Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rumskie lekkoatletki z sukcesami w Bielsko-Białej

Rumskie lekkoatletki z sukcesami w Bielsko-Białej27.07.2022 r.

W Bielsku-Białej od 15 do 17 lipca odbywały się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w kategorii U-18. W zawodach wzięło udział ponad 800 młodych sportowców. Prawo startu mieli juniorzy młodsi, którzy osiągnęli odpowiednie wyniki. Rumię reprezentowały trzy zawodniczki z klubu RKS Rumia: Magdalena Białek, Daria Domżalska oraz Weronika Ślusałek.

Najlepiej zaprezentowała się Magdalena Białek, która w biegu na 1500 metrów zdobyła brązowy medal (4:43,02). Na tym samym dystansie 7. miejsce zajęła Daria Domżalska. Natomiast Weronika Ślusalek uplasowała się na 23. miejscu w biegu na 1500 metrów z przeszkodami.

Magdalena trenuje w klubie RKS Rumia pod opieką trenera Macieja Szymańskiego. Zawodniczki przygotowywały się do mistrzostw na obozie klubowym w Olsztynie, wszystkie należą do kadry narodowej B w biegach średnich.