Niedziela, 19 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Rusza budowa węzła Centrum w Rumi. Będą utrudnienia w ruchu


Rusza budowa węzła Centrum w Rumi. Będą utrudnienia w ruchu03.08.2022 r.

Mapa tymczasowej organizacji ruchu

Wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia budowy węzła integracyjnego w centrum Rumi. Prace mają ruszyć we wtorek 9 sierpnia. Od tego dnia kierowcy i piesi będą musieli się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

W pierwszej kolejności nastąpi przebudowa ronda im. harcmistrza Alojzego Voigta, które do tej pory uniemożliwiało zjazd na parking Castoramy. Równolegle ruszy remont odcinka ul. Starowiejskiej – od ronda do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego. Ten etap prac potrwa co najmniej do końca roku.

Co to oznacza dla kierowców? Ulica Starowiejska będzie wyłączona z ruchu na odcinku od ronda do wjazdu na stację benzynową. Ruch w obie strony zostanie poprowadzony przez pętlę autobusową.

Utrudnienia odczują też piesi. Z powodu remontu niedostępny będzie chodnik biegnący od stacji benzynowej do skrzyżowania z ul. Abrahama.

W przyszłym roku wykonawca skupi się na budowie parkingu przy ul. Towarowej oraz związanych z tym pracach.

Inwestycja obejmuje również modernizację sieci (wodociągowej, wodno-kanalizacyjnej, elektroenergetycznej), wymianę nawierzchni przystanków autobusowych i wiat na dworcu autobusowym, a także budowę ścieżki rowerowej od dworca do ul. Abrahama.

Przewidywany termin ukończenia wszystkich prac to marzec 2023 roku. Koszt inwestycji to około 12,3 mln zł.

Urząd Miasta Rumi z góry przeprasza za utrudnienia.

Projekt pn. „Budowa węzłów integracyjnych w Rumi wraz z trasami dojazdowymi” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Umowa nr: RPPM.09.01.01-22-0015/17-00 ze zm.).
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń