Wtorek, 21 Wrzesień 2021
powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast
Fundusze krajowe Fundusze UE BIP Rumia

Ruszają prace na ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego


Ruszają prace na ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiegof23.07.2021 r.

Ruszają prace na ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego

W piątek 23 lipca przebiegający przez Rumię fragment drogi wojewódzkiej numer 100 formalnie stał się placem budowy. Celem inwestycji jest stworzenie bitumicznej ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Przyrzecznej do granicy z gminą Kosakowo.

Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie ciągu pieszo-rowerowego wraz z odwodnieniem, przebudowę sieci gazowej i elektroenergetycznej, a także budowę kładki nad Zagórską Strugą. Wykonawcą jest konsorcjum firm Kruszywo sp. z o.o. oraz Bituminium sp. z o.o. Wartość inwestycji, realizowanej wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Urząd Miasta Rumi, to ponad 4,4 mln zł.

Na około 1,5-kilometrowym odcinku powstanie bitumiczna ścieżka rowerowa z dopuszczeniem ruchu pieszego. Wreszcie bezpiecznie będzie można przejechać drogą wojewódzką. Umowa została podpisana w połowie lipca, wykonawca ma 120 dni na realizację, a prace rozpoczną się w sierpniu – mówi Ariel Sinicki, wiceburmistrz Rumi do spraw inwestycji. – Jak każda realizacja inwestycji również ta będzie powodowała utrudnienia dla mieszkańców, za co z góry przepraszamy. Będziemy się starali o wszystkich zmianach organizacji ruchu na bieżąco informować. Na pewno wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na niektórych odcinkach, niemniej musimy wytrzymać te niedogodności, żeby jeszcze w tym roku cieszyć się z pięknej drogi rowerowej. To bardzo ważna inwestycja, która była potrzebna naszemu miastu już od dawna, dlatego ogromnie się cieszę, że uda się ją zrealizować dzięki współpracy z urzędem marszałkowskim, przy dużym wkładzie finansowym naszego miasta – podsumowuje.


Ściągnij galerię
Kalendarz wydarzeń