Czwartek, 05 października 2023
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Ruszył konkurs, dzieci stworzą rymowanki i wierszyki o Rumi


Ruszył konkurs, dzieci stworzą rymowanki i wierszyki o Rumi01.04.2023 r.


Urząd Miasta Rumi zaprasza uczniów klas III-VI do wzięcia udziału w konkursie literackim organizowanym w ramach projektu „Rumia oczami dzieci”. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu rymowanki lub wierszyka o Rumi.

Trwa szósta edycja projektu „Rumia oczami dzieci”, którego jednym z etapów jest indywidualny konkurs literacki. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III-IV oraz V-VI. W zabawie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież uczęszczające do rumskich placówek oświatowych lub po prostu mieszkające w Rumi.

Prace literackie należy przesłać za pośrednictwem platformy konkursowej najpóźniej 30 kwietnia. Docenione przez jury dziecięce rymowanki i wierszyki zostaną wydane w formie zbioru, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe. Zwycięzców poznamy w czerwcu tego roku podczas uroczystego podsumowania projektu.

Pobierz regulamin konkursu literackiego.


Projekt „Rumia oczami dzieci” został zapoczątkowany w 2017 roku z inicjatywy burmistrza Michała Pasiecznego. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich przedszkoli oraz szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie miasta, a tak naprawdę do najmłodszych mieszkańców, którzy uczęszczają do tych placówek.

Od początku celem przedsięwzięcia jest budowanie poczucia lokalnej tożsamości, propagowanie wiedzy o mieście i samorządzie gminnym, a także zaangażowanie dzieci oraz młodzieży w życie społeczne małej ojczyzny. Osiągnięcie tych zamierzeń jest możliwe dzięki aktywności miejscowych placówek oświatowych oraz ich wychowanków, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Podczas zajęć grupowych setki dzieci poznają miejskie symbole, historię Rumi, podstawowe zasady ekologii czy też sposób funkcjonowania samorządu. Z kolei indywidualni uczestnicy przesyłają prace na dwa konkursy – plastyczny i literacki – polegające na stworzeniu ilustracji, rymowanki lub wiersza, które w jakiś sposób nawiązują do Rumi. Wytwory ich wyobraźni będzie można podziwiać w najnowszych wydaniach zbiorów literackich i kalendarzy.

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń