Wtorek, 25 czerwca 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Ruszyła pierwsza „Rowerowa Wiosna” w Rumi


Ruszyła pierwsza „Rowerowa Wiosna” w Rumi07.05.2024 r.

Wiceburmistrz Piotr Wittbrodt z uczestnikami kampanii „Rowerowa Wiosna” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego w Rumi

Ponad dwa tysiące rumskich dzieci zadeklarowało udział w pierwszej odsłonie miejskiej kampanii „Rowerowa Wiosna”. Przez miesiąc wychowankowie oraz personel z 17 punktów przedszkolnych, przedszkoli oraz szkół będzie dojeżdżał do swoich placówek środkiem transportu napędzanym siłą mięśni, np. rowerem, hulajnogą czy deskorolką. Najaktywniejsi uczestnicy oraz grupy otrzymają specjalne nagrody.

 

Jednoślady zaparkowane przy Jedynce przez uczestników kampanii „Rowerowa Wiosna”

 

„Rowerowa Wiosna” to miejska kampania, której celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, ekologicznych środków transportu oraz systematyczności. Kampania ma charakter konkursu i adresowana jest do wszystkich publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz szkół podstawowych w Rumi.

Zasady przedsięwzięcia są bardzo proste: uczestnik, który w okresie od 6 maja do 6 czerwca dotrze do swojej placówki na rowerze, hulajnodze, rolkach, wrotkach czy deskorolce za każdym razem otrzyma naklejkę do rowerowego dzienniczka. Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na dwóch poziomach: indywidualnym oraz grupowym.

Rowery i dekoracje znajdujące się na ogrodzeniu Jedynki nawiązujące do miejskiej kampanii „Rowerowa Wiosna”

 

Wszyscy uczestnicy miejskiej kampanii otrzymają ekologiczne gadżety. Dodatkowe nagrody rzeczowe zostaną wręczone dzieciom oraz grupom z największą frekwencją. Maluchy, które uzyskają 100-procentową frekwencję, wezmą udział w losowaniu 10 voucherów o wartości 1000 złotych – do wydania w sklepie rowerowym.

Uczestniczka kampanii „Rowerowa Wiosna” z książeczką na naklejki

Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń