Niedziela, 19 maja 2024
Fundusze krajowe Fundusze UE
BIP Rumia powiększ czcionkę pomniejsz czcionkę Zwiększ kontrast Zmniejsz kontrast

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Janowo” świętowała 40-lecie istnienia


Spółdzielnia Mieszkaniowa „Janowo” świętowała 40-lecie istnienia03.09.2019 r.


Czterdzieste urodziny największej w Rumi spółdzielni mieszkaniowej nie mogły przejść bez echa, zwłaszcza że gwiazdą wieczoru był zespół Czerwone Gitary. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców miasta i okolic. Pojawili się również przedstawiciele władz lokalnych i powiatowych.

Tegoroczna „Janowska Biesiada” odbyła się w sobotnie popołudnie (31 sierpnia) na terenie parku Żelewskiego. Na miejscu czekały liczne atrakcje dedykowane zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Można było między innymi zobaczyć profesjonalne pokazy tańca towarzyskiego, posłuchać nowych aranżacji muzycznych hitów, skosztować harcerskiej grochówki oraz bawić się na dmuchanych konstrukcjach.

Jak na 40. urodziny przystało, nie mogło zabraknąć części oficjalnej, podczas której między innymi wręczono odznaki „zasłużony działacz ruchu spółdzielczego”, przekazano nagrody w konkursie na najpiękniejszy ogród i balkon, a także wyróżniono mieszkanki osiedla, które są zaangażowane w działalność charytatywną lokalnej społeczności. Odznaczenia i statuetki wręczali starosta wejherowski Gabriela Lisius, wicestarosta Jacek Thiel, przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki oraz wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

Wspólnie z Arielem Sinickim złożyliśmy w ręce prezesa Józefa Chmielewskiego gratulacje i podziękowania dla wszystkich pracowników, członków zarządu oraz mieszkańców tworzących spółdzielnię. Mieliśmy również przyjemność wręczyć wyróżnienia dwóm wyjątkowym mieszkankom, pani Barbarze i pani Mirosławie, które od wielu lat działają na rzecz wolno żyjących zwierząt – mówi wiceburmistrz Piotr Wittbrodt.

Główną atrakcją wieczoru był występ kultowego zespołu – Czerwone Gitary, który zaprezentował cały przekrój swojego muzycznego dorobku. Publiczność wspólnie z artystami odśpiewała między innymi utwory „Kwiaty we włosach” czy „Historia jednej znajomości”. Na koniec scenę przejęła grupa Piesi Lepsi, dając koncert pod tytułem „Disco polo na rockowo”. Od tego momentu, aż do zakończenia festynu, publiczność bawiła się przy najpopularniejszych utworach polskiej muzyki rozrywkowej.


Ściągnij galerię
Fundusze zewnętrzne
Kalendarz wydarzeń